BUNDES: Herta i Bajern po planu

Favoriti za osvajanje Bundeslige nastavljaju sa dobrim rezultatima.

BUNDES: Herta i Bajern po planu Izvor: MONDO

Poslije pobjede Volfsburga u petak, u subotnjim mečevima po tri boda su osvojili Herta i Bajern, dok je Hofenhajm osvojio bod u Frankfurtu.

Herta je slavila protiv Bajera iz Leverkuzena sa 1:0 i došla do prve pobjede nad "farmaceutima" u Berlinu poslije skoro pet godina. Tvrdu utakmicu "plavo-bijeli" su prelomili golom Voronjina početkom drugog poluvremena.

Ukrajinac je na pomalo smiješan način postigao jedanaesti pogodak u sezoni i donio važna tri boda Herti u borbi za titulu. Lopta se odbila od noge golmana Adlera pravo na Voronjina i srećno ušla u mrežu. Ovo je Voronjinov peti gol u poslednje tri utakmice berlinskog kluba.

Gojko Kačar se oporavio od povrede i u 88. minutu zamijenio Dardaija, dok je Marko Pantelić presjedio na klupi.

Bajern je ubjedljivo trijumfovao na gostovanju u Bohumu - 3:0. Ze Roberto je u 32. minutu doveo Bavarce u vođstvo, a rano isključenje Fercela u drugom dijelu igre je olakšalo posao timu iz Minhena. Do kraja su Lam i Demikelis "ovjerili" pobjedu.

U sedam susreta odigranih između ovih timova u Bohumu u ovom vijeku, Bajer je čak šest puta slavio.

Hofenhajm je vodio u Frankfurtu golom Eduarda, ali je na kraju morao da se zadovolji bodom. Fink je izjednačio u 47. minutu.

Borusija iz Menhengladbaha polako ulazi u formu. Pošto su prepustili "fenjer" Karlsrueu u poslednjem kolu, u subotu su "zeleno-crni" slavili u Kelnu. Ovo je treći trijumf Borusije u poslednja četiri meča.

Utakmica sa osam golova viđena je u Hanoveru u duelu dva kluba iz sredine tabele. Domaćini su dva puta stizali prednost "milionera" iz Dortmunda od dva gola, i na kraju stigli do boda.