FRANCUSKA: Lolo brži od pištaljke

Subotnje mečeve 28. kola obilježio povratak Bordoa na treće mjesto, preokreti u Monaku i Le Manu, te raspoloženi strijelci - 23 gola na sedam mečeva.

FRANCUSKA: Lolo brži od pištaljke  Izvor: MONDO

Trećeplasirani tim francuskog šampionata Tuluz dva puta je vodio u Monaku, ali su "kneževi" u poslednjim trenucima stigli do cijelog plijena – 3:2!

Centarfor ljubičastih Andre-Pjer Žinjak u 26. minutu doveo goste u vođstvo i sa 17 golova učvrstio se na prvom mestu liste strijelaca. "Kneževi" su uzvratili preko Frederika Nimanija do kraja poluvremena, da bi gosti u nastavku golom Maura Seta ponovo stigli do nove prednosti. Petnaest minuta do kraja izjednačio je Fransoa Modesto, da bi Igor Lolo u sudijskoj nadoknadi donio veliku radost domaćinu.

Poraz Tuluza, iskoristio je Bordo, koji je trijumfom nad Nicom (2:1) preskočio ljubičaste na trećem mestu, a profitirala je i ekipa Lila, pošto se sa gostujuća tri boda iz Kaena (1:0) izjednačila sa ekipom Alana Kazanove.

Tim Rena takođe je napravio preokret u Le Manu (2:2), ali je stigao samo do boda, dok je u borbi za opstanak Sošo savladao Nansi (2:1). Nant, u čijim redovima nije bilo Filipa Đorđevića ni Stefana Babovića, remizirao je na svom terenu sa Lorijenom (1:1).

Fenjeraš Avr, koji je jednom nogom u nižem rangu takmičenja, poslije trijumfa nad Sošoom u prošlom kolu, nastavio je sa dobrim partijama, ali je u 90. minutu položio oružje kod Valensijena (3:2).

Derbi kola igra se na Parku prinčeva gdje Pari sen Žermen dočekuje Olimpik Marsej, i u slučaju pobjede bi mogao da prestigne Lion, koji poslije tri vezana neuspjeha dočekuje Okser.