PRIMERA: Kraljevska petarda na San Mamesu

Real Madrid demolirao Atletik u Bilbaou (5:2) poslije uzbudljive utakmice u kojoj je bilo svega. Valensija - Rekreativo 1:1.

PRIMERA: Kraljevska petarda na San Mamesu Izvor: MONDO

Poslije bolne eliminacije od Liverpula iz Lige šampiona i izvinjenja navijačima, kraljevski klub se oporavio prvenstvenom pobjedom na San Mamesu - 5:2 (2:2).

Atletik i Real su odigrali meč sa mnogo varnica, uzbuđenja, šansi, golova, majstorija, grešaka... Na kraju, Madriđani su ostvarili desetu uzastopnu pobjedu nad Baskijcima i prišli Barseloni na tri koraka, makar do nedelje uveče kada lider gostuje Almeriji.
Gosti su poveli preko Robena, a kada je Hajnce u 33. minutu udarcem glavom poslije prekida povisio na 2:0 činilo se da bodovi sigurno putuju u prestonicu.

Međutim, samo dva minuta kasnije defanzivac Reala je pogodio sopstvenu mrežu i dao krila domaćinu, koji je od 37. minuta igrao bez Jestea, "pocrvenilog" zbog udaranja Kasiljasa.

Upravo je golman Reala zaslužan što se na odmor otišlo rezultatom 2:2, jer je nespretno reagovao poslije šuta Ljorentea.

Ipak, tek što je počelo drugo poluvrijeme Huntelar je ponovo doveo Real u vođstvo, a Holanđanin je kasnije razriješio sve dileme oko pobjednika. Postigao je svoj drugi gol poslije kontre u trenucima kad je Atletik krenuo na sve ili ništa iako mu je prethodno isključen još jedan igrač - Velez (59. minut).

Tačku na trijumf tima Huande Ramosa stavio je Iguain iz penala načinjenog nad Marselom - 2:5.

Valensija je na "Mestalji" stigla do boda protiv Rekreativa u 85. minutu golom Pabla Hernandeza iako je od 74. igrala bez isključenog Marćene.

Gosti su poveli preko Kamunjasa u 55. minutu.