BUNDES: Štutgart napokon poražen

Verder je savladao Štutgart i tako prekinuo niz gostiju od devet utakmica bez poraza, a Hamburg je bio bolji od HSV-a.

BUNDES: Štutgart napokon poražen  Izvor: MONDO

Fudbaleri Hamburga slavili su rezultatom 2:0 protiv Energija. Poslije uzastopnih poraza i sedam primljenih golova na tim mečevima, četa Martina Jola se oporavila i sa nova tri boda ponovo stigla do diobe druge pozicije njemačkog šampionata.

Domaće je u vođstvo golom glavom doveo Ivica Olić u 32. minutu. Sedam minuta kasnije je Trohovski sjajno izveo slobodan udarac i pored živog zida od dvojice igrača, iznenadio loše postavljenog golmana Energija Tremela.

Ovo je bila prva pobjeda Hamburga kod kuće nad timom sa Istoka od decembra 2001. Za goste je igrao Ivica Iliev, koji je zamijenjen pred kraj susreta.

Verder je na Vezeru potpuno demolirao Štutgart i poslao ih kući sa četiri gola u mreži. To je prvi trijumf "zelenobijelih" poslije šest utakmica bez pobjede. "Švabe" su prekinule fantastičnu seriju i izgubile utakmicu prvi put još od novembra 2008.

Poslije prekršaja nad Dijegom u 33. minutu, Brazilac je sam izveo slobodan udarac i pogodio. Na 2:0 je povećao Pizaro sjajnim golom sa dvadesetpet metara. Do kraja susreta je Rozenberg još dva puta matirao golmana gostiju Lemana. Šveđanin je postigao prvi gol poslije 550 minuta posta.

Duško Tošić je zaigrao za domaće od 22. minuta, kada je zamijenio povređenog Pasanena.

Na tabeli poslije 24. kola vodi Herta sa četiri boda prednosti u odnosu na Hamburg, Bajern i Volfsburg.