PRIMERA: Dva gola Žigića, Stojković "suv"

Nikola Žigić u pobjedi Rasinga nad Numansijom 5:0 postigao dva gola i stigao do brojke od devet ovosezonskih pogodaka.

PRIMERA: Dva gola Žigića, Stojković "suv"  Izvor: MONDO

Nikola Žigić sa dva gola doprinio je demoliranju Numansije na El Sardineru u prvom poluvremenu meča 27. kola Primere. Rasing je od 16. do 45. minuta postigao pet golova i na tome se zaustavio - 5:0 (5:0)!

Žigić je prvi gol postigao u 32. za 3:0, a drugi osam minuta kasnije za 4:0. Od kada je zimus stigao na pozajmicu iz Valensije, srpski napadač nastavlja da igra u izvanrednoj formi: na 11 mečeva postigao je devet golova!

Barselona je slavila 2:0 golovima Bojana Krkića u Almeriji i sačuvala šest bodova viška u odnosu na Real.

Atletiko Madrid i Viljareal odigrali su još jedan lud meč. Poslije prošlosezonskog duela na Kalderonu, koji je pripao Viljarealu (3:4) i burnog remija na Madrigalu u prvom dijelu sezone (4:4), došao je red na Atletiko da "naplati" dugove.

Bilo je 2:0 za "žutu podmornicu", ali su crveno-bijeli sa tri torpeda u finišu meča potopili goste - 3:2!

Matias Fernandez u 19. i Kani u 52. minutu nagovijestili su da bi Atletiko mogao da doživi još jednu neprijatnost pred svojim navijačima ove sezone i dodatno se udalji od četvrtog mjesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Ipak, samo minut poslije drugog gola gostiju, pogodio je Serhio Kun Aguero za 1:2, a onda je isključen Venta (65) i to je u mnogome pomoglo Atletiku da dođe do potpunog preokreta.

Dijego Forlan u 80. i Antonio Lopez u 83. minutu izazvali su histeriju na tribinama. Drugi put ove sezone, Atletiko je dobio kada je gubio na poluvremenu, a četvrti put osvojio je tri boda nakon što je protivnički tim bio u vođstvu.

Sporting Hihon ostaje jedina ekipa u kvalitetnijim evropskim ligama, koja do poznog dijela sezone nije zabilježila remi. Ni poslije 27. kola Primere, Hihonci nisu odigrali neriješeno, a posljednji rezultat im je pobjeda i to nad Deportivom iz La Korunje sa 3:2.

Poslije pet uzastopnih poraza na startu, Sporting je došao do 11 pobjeda i prilično su daleko od zone ispadanja.

A, na dnu će do sljedećeg vikenda najmanje ostati Espanjol, koji je na svom Monžuiku gubio sa 3:1 od Majorke i imao igrača manje, ali su Ivan De La Penja (71) i Nene (82) donijeli bod.

Trener Hetafea Viktor Munjoz ni ove nedelje nije pružio priliku reprezentativnom golmanu Srbije Vladimiru Stojkoviću da zaigra od kada je zimus došao na pozajmicu iz lisabonskog Sportinga. Hetafe je do 86. minuta držao 0:0 u Valjadolidu, iako je defanzivac Mario isključen u 76. minutu, ali je onda pogodio Viktor Kanobio.

Malaga je bila na korak od pobjede nad Seviljom (2:0), kojom bi se uključila u trku za mjesta koja vode u Ligu šampiona, ma kako to ludo zvučalo, ali su Kanute u 74. i Luis Fabijano deset minuta golovima kasnije spasili tim sa Pichuana poraza.