SL: Zvezda druga

Prvi put od početka fudbalske sezone 2008/09. Crvena zvezda je izbila na drugo mjesto tabele Jelen Superlige Srbije.

SL: Zvezda druga  Izvor: MONDO

Pobjedom nad Borcem 2:0 (strijelci Abubakar 58. i Parker 75. minut)) i uz neočekivan poraz Vojvodine u Novom Sadu od Rada (0:1), fudbaleri Crvene zvezde poslije 21 kola izbili su na drugu poziciju na tabeli, ali i sa dalje velikim zaostatkom od devet bodova za liderom - Partizanom, koji je pobijedio u Jagodini.

Devedeset minuta Zvezda je napadala čačansku ekipu, a plod takve igre su dva komada u mreži Borca.

Borac je odolijevao do 58. minuta, kada je raspoloženi Ognjen Koroman nanizao dvojicu odbrambenih igrača Borca, potom i golmana Grahovca, da bi odložio loptu Abubakaru koji je sa pet metara lagano ubacio u gol.

Igrači Zvezde su u prvom poluvremenu imali sijaset gol-akcija, ali što sreća, što golman Grahovac, što prečka (u 39. minutu Abubakarov udarac glavom zaustavio okvir gola) spašavali su "zebre".

Poslije gola, presing Zvezde je nastavljen. Jednu od najboljih prilika propustio je Bernard Parker, poslije akcije Nenada Milijaša, Pavla Ninkova i Klea.

U 75. minutu 2:0 za crveno-bijele. Poslije kratko izvedenog kornera, lopta dolazi do Nikole Lazetića, koji centrira u sredinu, a najviši u skoku je Parker, koji i svoj drugi gol u crveno-bijelom dresu postiže glavom.

Pobjeda za mirnu noć pred Sabor kluba koji će, prema svim očekivanjima, biti buran.