KUP UEFA: Marsej i Verder u četvrtfinalu

Verder Bremen i Olimpik Marsej prvi su četvrtfinalisti Kupa UEFA. To u srijedu uveče nisu postali Ajaks i Sent Etjen.

KUP UEFA: Marsej i Verder u četvrtfinalu Izvor: MONDO

Verder je, poslije 1:0 u Bremenu, vrlo brzo riješio sve brige u revanšu. Već u 27. minutu bilo je 0:2, što je praktično značilo da je Sent Etjenu za prolaz dalje bila potrebna pobjeda od 4:2.

Do kraja, zeleni su stigli samo do remija i to golom Graksa u nadoknadi vremena, tako da će u četvrfinale otići tim, koji je u Kup UEFA dospio kao učesnik Lige šampiona (treći u grupnoj fazi). U šesnaestini finala Kupa UEFA, Verder je izbacio Milan.

Sada momci iz Bremena čekaju žrijeb u Nionu (petak, 13.00), kada će saznati ime narednog protivnika, a to bi mogao da bude još jedan francuski tim, Olimpik iz Marseja.

U duelu dva bivša prvaka Evrope, u Amsterdam Areni, igrali su se produžeci, a u njima su se bolje snašli gosti sa juga Francuske.

U prvom meču, na Velodromu, bilo je 2:1, a revanš je počeo dobro po Ajaks. Golom Enoha u 33. minutu, tim za koji je od prvog minuta igrao reprezentativac Srbije Miralem Sulejmani, došao je do željenog rezultata, ali je vođstvo stiglo prerano.

Samo tri minuta kasnije, poravnao je Mamadu Nijang i Ajaks je morao da krene iz početka.

Na 2:1 u 74. minutu povisio je Sulejmani, glavom iz neposredne blizine, tako da je rezultat bio "neriješen". Otišlo se u produžetke, a tamo je Marsej pronašao put do mreže i četvrfinala na nevjerovatan način.

Slobodnjak sa 25 metara izveo je Holanđanin Budjevin Zenden, lopta se od živog zida odbila visoko i vratila u kazneni prostor Ajaksa, a onda je počeo glavomet Francuza, poslije kojeg se lopta našla u mreži. Prvo je najviši u skoku bio Taivo, pa Samasa, koji je pronašao usamljenog Tajrona Mirsa, a ovaj zakucao glavom loptu u mrežu Ajaksa - 2:2, a igrao se 109. minut.

To je značilo da je holandski velikan imao 11 minuta da postigne dva gola, ali je za to vrijeme uspio samo da postigne isključenje i to Silve, koji je laktom udario driblera Marseja Hatema Ben Arfu, a ovaj se prvo zbunjeno uhvatio za vrat, pogledao lijevo, desno i onda pao kao da ga je pogodio grom... Komično.