SL: Omrsili se Voša i OFK

Vojvodina i OFK Beograd su u 22. kolu Superlige prekinuli post.

SL: Omrsili se Voša i OFK Izvor: MONDO

Novosađani su poslije proljećnog sunovrata, odnosno serije od pet utakmica bez pobjede, konačno slavili. Do bodova su u Banatskom Dvoru, gdje Banat igra kao domaćin, došli teškom mukom.

Pobjednika je odlučio Grozdanoski, koji je u 72. minutu na asistenciju Lazetića, šutirao sa 15 metara, lopta je zakačila defanzivca domaćih Zorića i odsjela u mreži - 0:1.

"Lale" su se tako vratile na drugo mjesto, ali će Zvezda imati priliku u nedelju na Banjici da drugi krug takmičenja u Superligi ipak završi odmah iza Partizana.

Banat je ostao zakucan za dno tabele, sa nadom u domenu teorije da može da izbori opstanak.

"Romantičari" su imali još duži post. Nisu pobijedili u posljednjih osam mečeva, pa je ceh platio Čukarički - 2:0.

Jelić je u 17. minutu načeo Brđane, udarcem glavom sa "prve stative", a tačku na meč stavio je Jolović poslije kornera.

Kuriozitet je da je Jolović riješio pobjednika i jesenas u duelu ovih timova. Tada je kao igrač Čukaričkog autogolom donio radost OFK Beogradu.

Plijen je podijeljen u Čačku i Kruševcu.

Javor je u Čačku vodio od 27. minuta. Na centaršut Trifunovića, odlično je reagovao Arsenijević i donio prednost gostima.

Izjednačenje je stiglo u 94. minutu. Najiskusniji igrač na terenu, Dmitrović, izveo je prekid, a u strijelce se upisao Stojanović - 1:1.

Priča pod Bagdalom je završena za tri minuta, između 28. i 31.

Vujović je doveo Napredak u vođstvo, ali je radost "čarapana" trajala kratko, jer je napadač Jagodine Đilas šutirao, kada su svi na stadionu mislili da će da centrira, i zatresao mrežu za konačnih 1:1.