PREMIJER BIH: Veliki preokret Slavije

Slavija nakon preokreta došla do trijumfa nad Veležom 2:1 u 19. kolu Premijer lige BiH, Željezničar slavio protiv Laktaša, a Orašje protiv Širokog.

PREMIJER BIH: Veliki preokret Slavije Izvor: MONDO

Fudbaleri Slavije vratili su se  na drugo mjesto na tabeli trijumfom 2:1 u veoma uzbudljivom meču sa Veležom.

Gosti iz Mostara bili su na dobrom putu da osvoje tri važna boda u borbi za opstanak pošto su u 25. minuti poveli iz kontranapada koji je završio Majkić, a tri minute kasnije defanzivac domaćih Bojan Regoje dobio je crveni karton.

Ipak, njihove nade uništene su u drugom poluvremenu u razmaku od samo pet minuta.
Jovanović je prvo izjednačio na 1:1 u 68. minutu da bi pet minuta kasnije Spalević sa bijele tačke donio potpuni preokret “sokolova”.

Do bodova spasa došlo je Orašje, koje je ispratilo Široki Brijeg sa dva pogotka u mreži, strijelci su bili Vidović i Halilović.

Leotar je golom Dreča u posljednjim trenucima meča došao do pobjede nad Sarajevom, a dobar dan domaćina potvrdio je i Željezničar koji je na Grbavici minimalnim rezultatom savladao Laktaše.

Zrinjski se oporavio od prošlonedeljnog poraza od Širokog i rutinskom igrom savladao Travnik 3:0.

Banjalučki Borac je ostvario drugu uzastopnu pobjedu. Nakon što su u prošlom kolu savladali Leotar, u subotu su bili objedljivi protiv Zvijezde 4:0. Zanimljivo je da je Borac sva četiri pogotka postigao za dvadeset minuta prvog poluvremena.

U posljednjem subotnjem meču Čelik je bio ubjedljiv protiv Slobode 3:0.