FRANCUSKA: Marsej lider

Pobjedom nad Nantom 2:0 Olimpik Marsej zaposjeo prvu poziciju u Francuskom šampionatu.

FRANCUSKA: Marsej lider Izvor: MONDO

Olimpik Marsej je novi lider Francuskog šampionata. Poslije pobjede nad Nantom 2:0 tim Erika Gereca ima 54 boda, odnosno bod više od Liona, koji ima i meč manje i Bordoa. Osmostruki šampion Francuske tako se našao na čelu tabele prvi put još od avgusta prošle godine.

Dugo su se domaći fudbaleri na Velodromu mučili protiv Nanta u čijoj ekipi nije bilo Filipa Đorđevića i Stefana Babovića. Ipak pritisak je urodio plodom u drugom poluvremenu kada fudbaleri Olimpika za samo tri minuta rješavaju pitanje pobjednika.

Najprije je mrežu Alonza zatresao Civeli u 54. minutu, a samo tri minuta kasnije pitanje pobjednika riješio je Brandao.

Pobjedom u gostima nad već drugoligašem Avrom 3:0 Bordo se izjednačio na tabeli sa Lionom , koji će svoj meč odigrati u nedelju protiv Sošoa. Obe ekipe imaju po 53 boda.

Tim Lorana Blana rutinski je golovima Gurkufa, Dijavare i Vendela došao do 15. ovosezonskog trijumfa, dok su na drugoj strani fudbaleri Avra doživeli i 21. ovosezonski poraz.

Lil je novim trijumfom protiv Grenobla 2:1 takođe došao u društvo kandidata za titulu.

Na tabelu imaju dva boda manje od vodećeg Marseja

Najviše uzbuđenja viđeno je u Nici gdje je domaćin golom Ešuafnija dva minuta prije kraja došao do remija protiv Kaena, koji je od 83. minuta igrao sa igračem manje pošto je Leka dobio drugi žuti karton.

Okser je poslije velike pobjede iz prošlog kola na Lionom nastavio pobjedničku seriju. Ovaj put na domećem terenu na pleća su položeni fudbaleri Le Mana. Ponovo se u strijelece upisao Poljak Jelen devetim ovosezonskim pogotkom.

Monako nosi tri boda sa gostovanja Nansiju zahvaljujući golu Parka.