Južna dobila Sjevernu Koreju

Jedini gol na utakmici, na koju se nisu prenijele političke tenzije između dvije države, postigao je Kim Či Vu u 87. minutu.

Južna dobila Sjevernu Koreju Izvor: MONDO

Fudbalska reprezentacija Južne Koreje pobijedila je u srijedu u Seulu selekciju Sjeverne Koreje sa 1:0 i preuzela od susjedne države prvo mjesto na tabeli Druge azijske grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2010. godine.

Ekipi Južne Koreje to je bila prva pobjeda nad sjevernim susjedima u poslednjih pet utakmica. Domaći navijači gromoglasnim aplauzom pozdravili su himne obe reprezentacije.

Poslije pet odigranih utakmica Južna Koreja ima 11 bodova, jedan više od Sjeverne Koreje, koja ima meč više. Saudijska Arabija je treća sa sedam bodova, a slijede Iran sa šest bodova i Ujedinjeni Arapski Emirati sa jednim bodom.