SP 2010: Opet Riberi, Rumuni otpisani

Reprezentacija Francuske biće najozbiljniji konkurent Srbiji za prvo mjesto u kvalifikacionoj Grupi 7 i direktan plasman na SP u Južnoj Africi.

SP 2010: Opet Riberi, Rumuni otpisani Izvor: MONDO

"Trikolori" su drugi put za četiri dana savladali Litvaniju minimalnim rezultatom - 1:0 - i ponovo je strijelac u završnoj fazi meča bio Frank Riberi. "Vezista" Bajerna u Kaunasu je zatresao mrežu u 67. minutu, dok je u Parizu čekao do 15 minuta prije kraja!

Srbija na polovini takmičenja ima 12 bodova, a Francuska deset, ali joj predstoji gostovanje u Beogradu. Litvanija ima devet bodova i utakmicu više, Austrija sedam, a Rumunija samo četiri.

Rumuni su porazom u Beču (2:1) sveli na teoriju šanse da se domognu makar "baraža", dok Austrija bodovno ne stoji toliko loše, ali će put do Južne Afrike morati da traži u Beogradu i u Parizu.

Bosna i Hercegovina potvrdila se kao jedan od hitova evropskih kvalifikacija za Mundijal. Tim Ćire Blaževića još jednom je savladao Belgiju - 2:1, poslije 4:2 u Genku.

Za Bosance je igrala i Španija, koja je golom Rijere u 90. minutu "utišala" Istanbul - 2:1, iako je domaćin poveo preko Semiha Šenturka. Španija ima šest bodova više od BiH, a BiH četiri više od Turske.

Favoriti su u srijedu gotovo bez greške odradili posao, mada ne bez problema. Engleska je Ukrajini dala dva gola iz peterca, a Džon Teri presudio je gostima pet minuta prije kraja, pošto je Andrej Ševčenko izjednačio na 1:1.

Italija i Republika Irska u Bariju su odigrale neriješeno - 1:1. Đampaolo Pacini isključen je već u četvrtom minutu, ali je Vinćenco Jakvinta šest minuta kasnije doveo "azure" u vođstvo.

Irci su napadali i napadali, da bi taktika slanja lopte u "bunar" konačno urodila plodom u 89. minutu. Lopta se od noge Kjelinija odbila do Robija Kina, koji je rutinski savladao istrčalog Bufona. Irska, koju vodi Italijan Đovani Trapatoni, u zaustavnom vremenu je propustila dvije šanse da osvoji sva tri boda i svrgne domaćina sa prve pozicije.

Vjerovatno najneizvjesnija borba za vodeća dva mjesta vodiće se u Grupi 3, gdje su Sjeverni Irci ostvarili još jednu pobjedu, a Slovačka u Pragu bila bolja od Češke (2:1). U istoj grupi Poljska je častila navijače sa okruglo deset golova u mreži San Marina!

REZULTATI, TABELE, PAROVI

Grupa 1

Mađarska - Malta 3:0
(Hajnal 7, Gera 80, Juhaš 90)

Danska - Albanija 3:0
(Andreasen 31, Larsen 37, Poulsen 80)

TABELA: Danska 13 (iz pet utakmica), Mađarska 13 (6), Portugal 6 (5), Švedska 6 (4), Albanija 6 (7), Malta 1 (7) bod.

NAREDNI MEČEVI (6. juna): Švedska - Danska, Albanija - Portugal.