PRIMERA: Eto Barsi 23. pobjede, Real je prati

Minimalci Katalonaca u Valjadolidu i Madriđana u Malagi. Almerija pregazila Viljareal, remi Betisa i Numansije poslije nevjerovatnog 2. poluvremena.

PRIMERA: Eto Barsi 23. pobjede, Real je prati Izvor: MONDO

Barselona je srušila i 23. prepreku u Primeri i sigurno gazi ga tituli prvaka Španije.

Doduše, Katalonci nisu bili ubjedljivi u Valjadolidu kao što su navikli navijače u prethodnom dijelu prvenstva. Slavili su minimalnim rezultatom, a jedini strijelac bio je Samjuel Eto u 40. minutu.

Trener Đozep Gvardiola odmarao je važne igrače pred iskušenja u Ligi šampiona naredne nedelje. Mesija i Danija Alveša je u igru uveo tek u 59. minutu, a Anri je cio meč presjedio na klupi.

Real Madrid je nastavio da prati lidera, poslije pobjede "kraljeva" u Malagi i dalje je razlika šest bodova.

Deseti uzastopni uspjeh Reala nad Malagom obezbijedio je Gonzalo Iguain golom u 49. minutu. Dugo je vukao loptu, ušao u kazneni prostor domaćina i iskosa sa desne strane precizno šutirao - 0:1.

Malaga je bila znatno bolji rival u prvom poluvremenu, ali su gosti dominirali u nastavku.

Almerija je već poslije prvog poluvremena demolirala Viljareal - 3:0. Isti rezultat je ostao na snazi do kraja iako su gosti poslednjih pola sata igrali bez isključenog Piresa.

Tako je Almerija okončala neuspješan niz od tri poraza, sve od rivala iz vrha tabele, a Viljareal je produžio tradiciju prema kojoj je odigrao 13. utakmicu za redom na kojoj gost nije slavio.

Atletik Bilbao je prekinuo crnu seriju od četiri uzastopna poraza, a sedam kola bez pobjede. Savladao je Majorku (2:1) i nanio joj prvi neuspjeh poslije sedam mečeva.

Betis je peti put za redom remizirao, a sedmo uzastopno kolo nije pobijedio poslije nevjerovatnog meča sa Numansijom..

Okršaj su obilježila tri iskorišćena penala kojima su prethodili crveni kartoni Nelsona i Rikarda kod domaćina, a Pavona kod gostiju.

Sevilja je golom Kanutea iz jedanaesterca deveti put uzastopno savladala Rekreativo iz Uelve, ovaj put na gostovanju.