PREMIJER: Italijanski tinejdžer spasio Mančester!

Mančester junajted ponovo je lider engleske Premijer lige pošto je u nedelju na Old Trafordu pobijedio Aston Vilu – 3:2 u spektakularnom meču.

PREMIJER: Italijanski tinejdžer spasio Mančester! Izvor: MONDO

Domaćin je poveo golom Kristijana Ronalda u 14. minutu, gosti su pogocima Džona Kerjua i Gabrijela Agbonlahora uspjeli da preokrenu, potom je Portugalac ponovo pogodio za 2:2, da bi u sudijskoj nadoknadi, sedamnaestogodišnji Italijan Federiko Makeda u prvom kontaktu s loptom donio "đavolima" važna tri boda!

Mančester nakon 31. kola ima bod viška i utakmicu manje u odnosu na drugoplasirani Liverpul.

Prvi gol pao je u 14. minutu iz indirektnog udarca, koji je skrivila poslednja linija odbrane Evertona - Džejms Milner i golman Bred Fridel. Rajan Gigs samo je gurnuo loptu za Ronalda, koji je sa 12 metara zakucao u malu mrežicu gornjeg lijevog ugla Vilinog gola – 1:0.

Međutim, Vila je preokrenula zahvaljujući visokim napadačima Kerjuu i Agbonlahoru, koji su bez većih problema izlazili na kraj sa direktnim čuvarima Gerijem Nevilom i Patrisom Evrom.

U tim trenucima itekako se osjetilo neigranje standarnih prvotimaca Mančestera - Nemanje Vidića, koji odrađuje kaznu zbog crvenog kartona, te Rija Ferdinanda, koga muči povreda prepone.

Ipak, Junajted je imao raspoloženog Ronalda, koji nije za badava izabran za najboljeg fudbalera svijeta u prošloj godini. Ponovo je u 80. minutu matirao Breda Fridela za 2:2.

Uslijedili su žestoki napadi domaćina, ali je pravi potez napravio Aleks Ferguson uvođenjem mladog Makede, koji je prije dvije godine iz juniora Lacija stigao na Old Traford. Italijan mu se na prilici zahvalio u svom prvom dodiru s loptom. Varkom tijela izbacio je iz igre svog čuvara, a onda sjajno šutirao u malu mrežicu gola Aston Vile za veliko slavlje!

Dvadesetdvogodišnji Brazilac Žo, koga je Mančester siti prvo doveo iz CSKA, a potom pozajmio Evertonu, postigao je dva gola protiv Vigana (4:0) i vjerovatno razuvjerio menadžera "karamela" Dejvida Mojesa, koji nije bio siguran hoće li otkupiti njegov ugovor. Osim bivšeg igrača moskovskog kluba, strijelci na "Gudisonu" bili su Maruan Felaini i Leon Osman.