BUNDES: Pizaro razdrmao Njemačku

Verder pobijedio Hanover, a Bajer Leverkuzen Keln u posljednjjim mečevima 26. kola Bundeslige.

BUNDES: Pizaro razdrmao Njemačku  Izvor: MONDO

Čak 40 minuta se na bundesligaškim terenima u nedelju popodne čekao prvi gol. Na tri utakmice 26. kola mreže su mirovale dok Klaudio Pizaro nije otključao bravu Hanovera.

U nastavku je bilo znatno zanimljivije za gledaoce u Bremenu i Kelnu, a kao u dobra stara vremena najefikasniji je bio Verder.

Pizaro je postigao još dva gola, ali tek da ovjeri pobjedu "zelenih" - 4:1. Prethodno je u glavnoj ulozi bio Dijego.

Brazilac nije ralizovao penal, odnosno golman gostiju Robert Enke mu je zaustavio udarac sa bijele tačke. Kazna za domaćina je stigla u vidu izjednačenja, a strijelac je bio Kržinovek.

Dijego se ipak iskupio u 78. minutu, devet minuta poslije pogotka Poljaka, i doveo Verder u novo vođstvo. Kasnije se Peruanac iz Verdera poigrao sa gostima za karnevalsku atmosferu na tribinama "Vezera".

U Kelnu, gdje je gostovao Bajer, igralo se tvrdo. Rivalima je bilo važnije da sačuvaju svoj gol...

A onda je Štefan Kisling načeo "jarčeve", a sudbinu im zapečatio Patrik Helmes, sa penala za konačni trijumf tima iz Leverkuzena - 2:0.

Tako je Bajer ostvario petu uzastopnu pobjedu nad Kelnom, za koji je Nemanja Vučićević igrao od 73. minuta.

Golova nije bilo u duelu "davljenika", Karlsurea, koji već može da planira povratak u Cvajtu, i Borusije iz Mehenglabaha, koja se još koprca.