PRIMERA: Davljenici se bude, Valensija bi u LŠ

Osasuna i Espanjol došli do važnih trijumfa u borbi za opstanak, dok je Valesnija zabilježila uzastopnu pobjedu.

PRIMERA: Davljenici se bude, Valensija bi u LŠ  Izvor: MONDO

Osasuna je pobjegla iz opasne zone trijumfom na "Visente Kalderonu" (4:2), Espanjol je pokazao znake života pobjedom nad Deportivom (3:1), a Valensija ponovo može da se nada Ligi šampiona pošto je savladala Hetafe (4:1).

Ekipa iz Pamplone je odvažno krenula na gostovanju Atletiku, već u uvodnim minutima je Masud pogodio stativu, a Iranac je zatim izveo i prekid iz kog je Pandijani doveo goste u vođstvo.

Izjednačenje je donio Forlan, udarcem sa 16 metara, ali ni to nije pokolebao igrače Osasune, očigledno riješene da obezbijede opastanak u Primeri.

Vadoč, nedugo prije odlaska na odmor, i Pandijani po povratku iz svlačionice, riješili su pitanje pobjednika jer je u 48. minutu bilo 1:3. Do kraja su oba rivala postigla po gol za konačnih 2:4.

Svi su prežalili Espanjol, koji je pokazao znake života. Na svom "Monžuiku" je bio bolji od ekipe iz La Korunje - 3:1. To je prvi uspjeh Espanjola poslije četiri kola i senzacionalne pobjede nad Barselonom.

"Plavo-bijeli" su sada ponovo ulili nadu navijačima da možda ipak mogu da opstanu u španskoj eliti.

Razgoropadila se i Valensija. Pobjeda nad Hetafeom joj je druga za redom poslije šest utakmica u kojima se "slijepi miševi" nisu radovali.

Sve je na "Mestalji" bilo riješeno na isteku sata igre kada je David Vilja i drugi put bio uspješan realizator najstrože kazne, koju je načionio Jakobo i zbog toga dobio crveni karton. Na semaforu je tada stajalo 4:1 što je bio i konačan ishod.