Gvardiola: I slijep čovjek bi vidio penal

I dok Katalonci slave ubjedljivu pobjedu, Bekenbauer tvrdi da je igra Bajerna u Barseloni najgora u istoriji kluba.

Gvardiola: I slijep čovjek bi vidio penal Izvor: MONDO

Fudbal je djelovao kao najprostija igra na svijetu kada su ga u srijedu uveče na "Nou Kampu" demonstrirali Mesi, Eto, Anri, Inijesta, Ćavi i ostali igrači Barselone...

Njihova rola iz prvih 45 minuta duela četvrtfinala Lige šampiona protiv Bajerna, kome su tada dali četiri gola a mogli su još, je jedan od razloga zašto je fudbal najvažnija sporedna stvar na svetu.

Uprkos savršenoj igri njegovih izabranika, Đozep Gvardiola je u jednom trnutku, kod rezultata 2:0, pobjesnio kao ris, jer sudija nije "svirao" očigledan penal poslije prekršaja nad Lionelom Mesijem. Derao se i mlatarao rukama zbog čega je ostatak meča morao da gleda sa tribina.

"Nisam smio tako da se ponašam, ali i dalje mislim da je ta odluka skandalozna. I slijep čovjek bi vidio da je bio penal. Znam da smo već vodili 2:0, ali sam želio i treći gol da bismo dobili mirnoću", izjavio je Gvardiola.
On ne misli da je njegov tim već obezbijedio plasman u polufinale iako na revanš u Minhen nosi ogroman kapital - 4:0.

"Neophodan nam je jedan gol u gostima i time bismo, vjerujem, završili posao", završio je Gvardiola.

I dok Katalonci slave, Bavarci još skupljaju svoje dijelove pošto su ih Mesi i društvo razmontirali.

"Ono što sam vidio u prvom poluvremenu je, bez dileme, najgora igra u istoriji Bajerna. To je bila egzibicija, poniženi smo. Barselona nam je održala čas fudbala", izjavio je Franc Bekenbauer, jedan od najboljih igrača Bajerna u istoriji.

Ono što Bavarce zabrinjava nije samo to što su već zaboravili na Ligu šampiona već što im je debakl na "Nou Kampu" bio drugi za pet dana. Prethodno ih je u prvenstvu demolirao Volfsburg (1:5).