SERIJA A: Moćni Lacio, kiksevi Intera i Juvea

Fudbaleri Lacija nisu mogli da izaberu bolji trenutak za prekid serije loših partija u Seriji A. U gradskom derbiju savladali su Romu 4:2.

SERIJA A: Moćni Lacio, kiksevi Intera i Juvea Izvor: MONDO

Poslije tri poraza, bez postignutog gola, "nebeskoplavi" su eksplodirali u susretu sa Romom i u tipično temperamentnom gradskom derbiju slavili rezultatom 4:2.

Lacio je već u četvrtom minutu vodio sa 2:0, golovima Makedonca Pandeva i Argentinca Zaratea, a mrežu Rome u drugom poluvremenu su zatresli Švajcarac Lihtštajner i povremeni reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov, koji je napravio potez utakmice. Uzeo je loptu ispred svog gola i poslije par driblinga našao se u šasnaestercu i desnom nogom postigao četvrti gol za Lacio.

Podijeljeno je ukupno pet crvenih kartona, od toga tri fudbalerima - Matuzalemu kod pobjednika, a Panućiju i Meksesu kod poraženog tima. Prije vremena je udaljen i trener Rome Lućano Spaleti.

Laciju će ovi bodovi donijeti više na moralnom, nego na takmičarskom planu, ali je zato "vučica" pretrpjela veliki udarac u nastojanju da se domogne pozicije koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Ekipa Palerma vratila je Juventusu kakvu-takvu nadu da može do titule, pošto se na stadionu Đuzepe Meaca vratila iz deficita od dva gola i odigrala neriješeno sa liderom Interom.

Ali Juve u večernjem terminu nije uspio da osvoji ni bod u Đenovi, koja ima svoje planove i ambiciju da se naredne sezone oproba u Ligi šampiona. Domaćin je slavio rezultatom 3:2, a gol odluke postigao je u 88. minutu Rafaele Paladino, koji je ljetos stigao u Đenovu upravo iz Juventusa!

Vinćenco Jakvinta je šest minuta ranije izjednačio na 2:2, što bi za "staru damu" bio odličan rezultat, s obzirom na to da je sredinom drugog poluvremena ostala bez isključenog Kamoranezija.

Juventus je prvi gol primio pod rijetko viđenim okolnostima, pošto je glavni sudija svirao prekršaj za domaće, a drugi samo minut poslije izjednačenja koje je iz penala donio Del Pjero.

Siniša Mihajlović i Bolonja su poslije neočekivano ubjedljivog poraza od Sijene na svom stadionu skliznuli u zonu ispadanja.