LŠ: Čelsi kroz pakao do polufinala!

Liverpul je u zapadni London doputovao sa namjerom da nadoknadi 1:3 sa svog stadiona i u dva navrata bio na korak od podviga.

LŠ: Čelsi kroz pakao do polufinala! Izvor: MONDO

Prvi polufinalni par Lige šampiona u utorak su formirali Čelsi i Barselona.

Koliko je revanš susret četvrtfinala u Minhenu (1:1) bio lišen neizvjesnosti, toliko je (ne)očekivane drame donio okršaj engleskih timova na Stamford Bridžu - 4:4!

"Crveni" su na poluvrijeme otišli sa vođstvom od 2:0, Čelsi je preokrenuo na 3:2, a Liverpul opet poveo sa 4:3, prije nego što je Frenk Lampard minut prije kraja utakmice izjednačio i otklonio sve dileme.

I taj gol bio je u savršenom skladu sa ostatkom utakmice - lopta je poslije šuta sjajnog "veziste" udarila obe stative i tek onda završila iza gol-linije!

Bajern je na Alijanc areni došao do tračka nade kada je Frank Riberi početkom drugog poluvremena postigao prvi od četiri potrebna gola da bi se nadoknadila prednost Barse sa Nou Kampa.

Ali do kraja je pao samo još jedan pogodak, i to u mreži Bavaraca, kada je Seidu Keita 17 minuta prije kraja potvrdio plasman gostiju među četiri najbolja tima Evrope.