FRANCUSKA: Grenobl plovi ka mirnoj luci

Ekipa Mehmeda Baždarevića osvojila zlata vrijedne bodove u borbi za opstanak protiv četvrtoplasiranog Tuluza – 1:0.

FRANCUSKA: Grenobl plovi ka mirnoj luci  Izvor: MONDO

Kolonija "jugovića" u Grenoblu u subotu je nadigrala Tuluz (1:0) u 32. kolu prvenstva Francuske i krenula ka sigurnijem dijelu tabele, ostavivši "ljubičastima" samo teoretske šanse za titulu prvaka.

Gol odluke za ekipu Mehmeda Baždarevića, koji je najavio ostanak na klupi jedino ako Grenobl osigura nastup u eliti i naredne sezone, postigao je Loran Kurtoa u 40. minutu iz jedanaesterca.

U domaćem timu, Milivoje Vitakić i Pjer Boja odigrali su cijelu utakmicu, dok je sin legende Partizana Čave Dimitrijevića, Miloš u igru ušao u poslednjih desetak minuta.

Najinteresantniji meč subotnje večeri u Francuskoj odigran je na stadionu Luj Drugi u Monaku, gdje je do 77. minuta bilo 0:0, a onda u finišu čak četiri gola, tri u mreži Rena (3:1).

Zlata vrijedne bodove u borbi za opstanak, osvojio je Nansi u gostima kod direktnog konkurenta Kaena (2:1), baš kao i Nant, u čijim redovima nije bilo Stefana Babovića i Filipa Đorđevića, na svom terenu protiv Nice (2:0).

Njihovim stopama nisu krenuli igrači Sošoa, koji su domaćim, minimalnim porazom od Oksera, znatno umanjili šanse za opstanak.

Derbi meč kola na programu je u nedelju u Bordou, gdje stiže Olimpik Lion, dok će njegov imenjak iz Marseja, lider prvenstva, gostovati Lorijenu.