PRIMERA: Mesi... I tačka

Golom Lionela Mesija, Barselona je pobijedila Hefate u gostima i učvrstila se na čelu tabele.

PRIMERA: Mesi... I tačka Izvor: MONDO

Zanimljivo je da je pogodak Argentinca bio jedini u prvom poluvremenu na četiri subotnja meča 31. kola Primere, koji su počeli u 20 sati.

U nastavku su se strijelci razbudili, a jedina utakmica na kojoj nije bilo golova u drugih 45 minuta je upravo ona u pregrađu Madrida.

Ipak, i to je bilo dovoljno Barseloni da "skine maler". Katalonci nisu uspjeli da savladaju Hetafe ni jesenas, ali ni u dva prošlosezonska meča.

Madridski Atletiko se ponovo uključio u borbu za plasman u Ligu šampiona poslije pobjede nad Numansijom. "Jorgandžijama" je trebalo više od sat da slome otpor ekipe čije su šanse za opstanak svedene na minimum. Na kraju je Atletiko ipak došao do ubjedljive pobjede - 3:0.

Lošu seriju od četiri kola bez pobjede prekinuo je Deportivo kome je gol Alvareza u finišu utakmice u Bilbaou bio dovoljan za tri boda.