Interu slađi bod u Derbiju Italije

Juventus i Inter remizirali - 1:1. Golove postigli Baloteli za goste, a Grigera za domaćina.

Interu slađi bod u Derbiju Italije Izvor: MONDO

Inter je poslije Derbija Italije odigranom u Torinu na domak četvrte uzastopne titule.

Poslije remija na gostovanju Juventusu (1:1), zadržao je veliku prednost u odnosu na prvog partioca, od čak deset bodova, a do kraja trke je ostalo još samo šest kola.

Gosti su poveli u 64. minutu golom Balotelija, a bod domaćinu donio je Grigera u 91.

Kontranapad je povukao Ibrahimović sa centra, izbacio na lijevo krilo Muntarija, koji je uposlio Balotelija, a njemu nije bilo teško da iz neposredne blizine zatrese mrežu Bufona - 0:1.

Kada je već isteklo regularnih 90 minuta, Grigera je udarcem glavom poslije kornera sa lijeve strane savladao Žulija Cezara - 1:1.

Igrači Juventusa su u prvom poluvremenu pokazali veću želju da pobijede. Ipak, Tiago je već u uvodu meča morao da izbacuje loptu sa gol-linije.

U periodu od 28. do 33. minuta domaćin je imao najbolje šanse.

Prvo je pokušaj Jakinte iz izgledne pozicije izblokirao Samjuel, a zatim su se obrukali Grigera i Markioni, obojica upošljeni od Del Pjera.

Čeh je usamljen na petercu tukao preko gola, a šut Markionija zaustavio je Cezar.

Juventus je do izjednačenja stigao sa igračem manje pošto je u 76. minutu isključen Tiago zbog pogibeljnog starta na Balotelija.

Za tim Žozea Murinja svih 90 minuta igrao je kapiten srpske reprezentacije, Dejan Stanković. On je mogao da se upiše u strijelce u finišu prvog poluvremena, ali je njegov šut sa ivice šesnaesterca prohujao preko prečke.

Bodove je u subotu osvojio i Lacio minimalnom pobjedom na gostovanju Đenovi. Jedini strelac bio je Zarate u 65. minutu.

Na terenu su sve vreme bili Boško Janković (Đenova) i Aleksandar Kolarov.