SERIJA A: Pipo se poigravao sa "bikovima"

Filipo Inzagi se poigravao sa "bikovima". Tri uboda bila su dovoljna da ih obori, a Kaka i Ambrozini su ih samo dokusurili - Milan - Torino 5:1.

SERIJA A: Pipo se poigravao sa "bikovima" Izvor: MONDO

"Rosoneri" su konačno stigli Juventus i izjednačili se po broju bodova (64) na drugom mjestu tabele italijanskog šampionata. Iskoristili su remi "stare dame" u subotu uveče sa Interom i rutinski i ubjedljivo pobijedili Torino.

Raspoložen je bio Inzagi. Postigao je het-trik, a zatim u 65. minutu ustupio mjesto Andreju Ševčenku.

Nedugo zatim je Kaka povisio na 4:0 iz penala, potom je počasni gol za Torino, kome predstoji grčevita borba za opstanak, postigao je Frančeskini, a konačan rezultat postavio je Amrozini u posljednjim trenucima meča. Bila je to deveta uzastopna utakmica u kojoj "bikovi" nisu savladali Milan.

Ređina je pobijedila! Odavno prežaljeni tim iz Ređo Kalabrije je ostvario pobjedu prvi put poslije 18 utakmica. Zanimljivo, posljednju "trojku" u prvenstvu, zabilježio je protiv Atalante, koju je i sada savladao i to minimalnim rezultatom u Bergamu.

Atalanti je to bio četvrti uzastopni meč bez pobjede.

Na igrače Bolonje nije djelovala ni šok terapija. Uprkos odlasku trenera Siniše Mihajlovića, još jednom je poražena, što joj je peti neuspjeh u nizu.

Bolji od Bolonje je bio Palermo na Siciliji (4:1), a gosti su do počasnog pogotka stigli tek pošto su ostali sa igračem manje, jer je isključen Volpi u 77. minutu.

Crveni karton je dobio i igrač Lećea, Arijati (72. minut), a njegovi saigrači nisu mogli do izjednačenja na gostovanju Romi, koja se oporavila do neuspjeha u gradskom derbiju prošle nedjelje i ostvarila tek drugu pobjedu u posljednjih sedam kola - 3:2.

Dva gola za "vučicu", od kojih jedan iz penala, postigao je kapiten Frančesko Toti.

U crnoj seriji je i Napoli, koji u 14. uzastopnoj utakmici nije osjetio slast pobjede. Bolji od njega bio je Kaljari.

Pelisije je ponovo bio efikasan. Poslije meča pauze, u kome je njegov Kijevo poražen od Milana, sjajni napadač je postigao dva gola u trijumfu na gostovanju Sijenu - 2:0.

Podsjetimo, Pelisije je prethodno bio trostruki strijelac u Torinu gdje je Kijevo igrao 3:3 sa Juventusom.

U duelu dvojice srpskih reprezentativaca, Udineze Aleksandra Lukovića je savladao Fiorentinu Zdravka Kuzmanovića - 3:1.