BUNDES: Hamburg juri titulu, preokret Herte

Hamburger se poslije pobjede nad Hanoverom izjednačio sa Bajernom na drugom mjestu. Herta gubila od Verdera, ali dobila 2:1.

BUNDES: Hamburg juri titulu, preokret Herte Izvor: MONDO

Hamburger i dalje gaji šampionske ambicije. Pobjedom nad Hanoverom (2:1) ponovo se našao na diobi drugog mjesta bundesligaške tabele sa Bajernom.

Obe ekipe imaju po 54 boda, tri manje od lidera, Volfsburga.

Navijači ekipe iz Hamburga mogu da zahvale Hrvatu Mladenu Petriću, koji im je sa dva gola donio veliku radost. Jedino što su gosti iz Hanovera uspjeli je da ublaže poraz preko Forsela, iz penala.

Herta je uspjela da prekine lošu seriju. Poslije tri uzastopna poraza u prvenstvu ostvarila je pobjedu. Ujedno, osvetila se Verderu za prethodnih pet poraza u međusobnim duelima.

Tim iz Berlina je napravio preokret u drugom poluvremenu pošto su gosti poveli u finišu prvog dijela preko Mertezakera.

U nastavku su prvo Hrvat Džo Šimunić, a onda i Brazilac Rafeal kreirali preokret.

Marko Pantelić je za Hertu igrao sat vremena, a Gojko Kačar cijelu utakmicu. Vezista srpske reprezentacije je dobio žuti karton.