PRIMERA: Valensija do pobjede sa "kreča"

Valensija se pobjedom u derbiju 31. kola Primere osamila na četvrtom mjestu, koje vodi u Ligu šampiona.

PRIMERA: Valensija do pobjede sa "kreča" Izvor: MONDO

"Slijepi miševi" su savladali Sevilju (3:1) napravivši preokret pošto su gosti ostali sa igračem manje (u 43. minutu isključen Renato).

Eskide je doveo goste u vođstvo poslije kornera već u devetom minutu, ali je isti igrač neposredno pred odlazak na odmor skrivio penal, koji je u izjednačenje pretvorio Vilja.

Valensija je u nastavku propustila nekoliko šansi da dođe do prednosti, a do drugog gola došla je tek poslije još jedne najstrože kazne u 83. minutu. Prethodno je Navaro bez potrebe igrao rukom u svom šesnaestercu.

Mata je bio siguran realizator penala, a konačan rezultat postavio je rezervista Pablo Ernandez u 94. minutu.

Viljareal je osvajanjem samo jednog boda na gostovanju Valjadolidu sada na diobi petog mjesta, sa Atletikom iz Madrida, sa tri boda manje od Valensije.

"Žutoj podmornici" nije pomoglo ni isključenje odbrambenog igrača Valjadolida Inakija Bee, koji je u 63. minutu skrivio penal.

Napadač gostiju Đuzepe Rosi, međutim, šutirao je preko gola, pa njegova ekipa nije uspjela da ostvari pobjedu i na trećoj uzastopnoj utakmici.

Espanjol je prepustio "fenjer" Numansiji poslije pobjede nad Rasingom. Domaćin, za koga je od 64. minuta igrao Milan Smiljanić, slavio je minimalnim rezultatom protiv ekipe iz Santandera, za koju je cijeli meč odigrao Nikola Žigić.