PREMIJER: Silni Mančester Junajted

Mančester Junajted je poslije preokreta savladao Totenhem 5:2 i ponovo na čelu tabele imaju tri boda više i meč manje od Liverpula.

PREMIJER: Silni Mančester Junajted Izvor: MONDO

Totenhem je poslije prvog dijela vodio 2:0 i činilo se da su na pragu prve pobjede na Old Trafordu otkad se igra Premijer liga.
Gosti su poveli preko Darena Benta koji je došao do lopte između Ferdinanda i Vidića i zatresao mrežu domaćih.

Drugi gol postigao je Luka Modrić nakon što je lopta preletjela Vidića, a hrvatski reprezentativac je sjajno primio i iz prve poslao iza leđa Van der Sara.

U drugom poluvremenu za samo dvadesetak minuta tim Aleksa Fergusona pokazuje zašto su aktuelni praci Engleske i Evrope i preko Vejna Runija i Kristijana Ronalda koji su postigli po dva pogotka i bivšeg igrača Totenhema Dimitra Berbatova koji se jednom upisao u strijelce dolaze do trijumfa.

Najprije je Kristijano Ronaldo iz penala postigao prvi pogodak za „đavole“. Prethodno je golman „pjevaca“ Gomeš oborio Kerika.
Deset minuta kasnije Runi sa ivice šesnaesterca šalje loptu kroz noge Vedranu Ćorluki i Mančester stiže do izjednačenja.
Nesretni gosti nisu ni došli do daha ,a već je bilo 3:2. Strijelac Ronaldo glavom.

Poslije ovog gola uslijedila je pauza od tri minuta, a onda Runi postiže svoj drugi gol za 4:2.
Do kraja je pogodak postigao i Dimitar Berbatov, ali se nije radovao, pošto je iz Totenhema stigao na Old Traford.

Holanđanin Dirk Kujt sa dva pogotka u subotu popodne bio je najzaslužniji za trijumf  Liverpula nad Halom 3:1 u 34. kolu Premijer lige, iako ekipa Rafe Beniteza nije briljirala na "Kej Si" stadionu.

Poslije ravnopravne igre tokom većeg dijela prvog poluvremena, Čabi Alonso je u 45. minutu iz drugog pokušaja pogodio iz slobodnog udarca. Prvi put je šutirao u živi zid, da bi odbijenu loptu iz voleja smjestio u mrežu - 1:0.

Domaći tim, koji se bori za opstanak u društvu najboljih, u nastavku je pokušao da stigne do izjednačenja, ali ga je presjeklo isključenje Krega Folana u 60. minutu nakon prekršaja nad Martinom Škrtelom.

Tri minute kasnije, Kujt je povećao prednost i tada se činilo da će to biti nova rutinska pobjeda kluba sa Enfilda.

Međutim, izabranici Fila Brauna nisu odustali od borbe ni brojčano inferiorniji, i preko Brazilca Đovanija smanjili vođstvo – 2:1, ali više od časnog poraza nisu mogli.

Kujt je u samom finišu svojim drugim golom, ukupno 12. ove sezone ovjerio pobjedu.

Iako je Gus Hidink rekao da će Čelsi snage usmjeriti ka finalu FA Kupa protiv Evertona, te polufinalu Lige šampiona protiv Barselone, njegovi izabranici su u gradskom derbiju sa Vest Hemom odnijeli cijeli plijen sa "Apton Parka" – 1:0.

Jedini gol postigao je Salomon Kalu u 55. minutu dvoboja sa "čekićarima", čiji menadžer Đanfranko Zola je u subotu dogovorio produženje saradnje na još četiri godine.

Subotnje mečeve 34. kola obilježila je ubjedljiva pobjeda fenjeraša Vest Bromvič Albiona nad Sanderlendom (3:0), koji se takođe bori za opstanak u elitnom društvu.