SERIJA A: Milan ispred Juventusa

Rosoneri su pobijedili Palermo kod kuće (3:0) i iskoristili kiks "stare dame" u Ređo Kalabriji (2:2).

SERIJA A: Milan ispred Juventusa Izvor: MONDO

Ređina se razgoropadila, ali nije uspjela da savlada Juventus. Tim iz Ređo Kalabrije je prošlog vikenda slavio prvi put poslije 18 utakmica (protiv Atalante), a u 33. kolu je bio blizu da uzme cio plijen i protiv "stare dame".

Ređina je dva puta dolazila do vođstva, ali su gosti oba puta uspjeli da izjednače. Na kraju je bilo 2:2.

Milan je iskoristio četvrti uzastopni meč Juventusa bez pobjede i uknjiživši četvrtu "trojku" u nizu, domogao se drugog mjesta na tabeli Serije A. Na San Siru je "stradao" Palermo. Kaka je dva puta bio precizan sa bijele tačke, a golgetersku seriju je nastavio Inzagi - 3:0.

Iako je Ređina osvojila bod protiv favorizovanog Juventusa, sve je dalje od opstanka pošto su tri najgore plasirana tima poslije nje, Leće, Bolonja i Torino ostvarili pobjede kod kuće.

Boško Janković je u porazu Đenove u Bolonji učestvovao u prvih 45 minuta, a Aleksandar Kolarov u neuspjehu Lacija kod kuće protiv Atalante 80 minuta.