SERIJA A: Kako je Napoli srušio moćni Inter...

Napoli zabilježio je prvu pobjedu od kada je ekipu preuzeo bivši selektor Italije Roberto Donadoni, i to nad kim, moćnim Interom - 1:0.

SERIJA A: Kako je Napoli srušio moćni Inter... Izvor: MONDO

Napulj je gorio u nedelju uveče! pao je aktuelni prvak Italije, milanski Inter!

Odlučujući pogodak na prepunom Sao Paolu postigao je bivši fudbaler Juventusa, Urugvajac Zalajeta u 73. minutu meča, tako da su neroazuri nastavili crnu seriju u Napulju, gdje nisu slavili još od 1997. godine.

Ovo je bio prvi poraz Intera u Seriji A od 18. januara ove godine, kada ih je nadigrala Atalanta, a u međuvremenu odigrano je 13 kola. S druge strane, Napolitanci za pobjedu nisu znali sedam dana duže i jedno kolo više, kada su na svom terenu savladali Kataniju sa 1:0.

Probuđeni Milan sada zaostaje sedam bodova za Interom, ali je timu Žozea Murinja potrebno da osvoji još devet od mogućih 15 bodova u narednih pet kola da bi osigurao četvrtu uzastopnu titulu i to u slučaju da gradski rival pobijedi na svih pet mečeva!

Inter dočekuje Lacio, Sijenu i Atalantu, a gostuje Kjevu i Kaljariju, dok Milan dočekuje Juventus i Romu, a gostuje Kataniji, Udinezeu i Fiorentini.

Nema dileme ko ima lakši raspored do kraja...

Ukoliko se ipak dogodi čudo i ekipe budu, bar, poravnate na kraju lige (a, rano je i potpuno otpisati Juventus iz trke), Milan će biti šampion, jer je kao domaćin protiv Intera slavio sa 1:0, a kao gost bio poražen sa 2:1.

Najzanimljivije detalje sa duela Napoli - Inter možete pogledati na našoj web stranici www.mtsmondo.com.

REĐINA UMALO POBIJEDILA JUVENTUS

Ređina se razgoropadila, ali nije uspjela da savlada Juventus. Tim iz Ređo Kalabrije je prošlog vikenda slavio prvi put poslije 18 utakmica (protiv Atalante), a u 33. kolu je bio blizu da uzmeo cio plijen i protiv "stare dame".

Ređina je dva puta dolazila do vođstva, ali su gosti oba puta uspjeli da izjednače. Na kraju je bilo 2:2.

Milan je iskoristio četvrti uzastopni meč Juventusa bez pobjede i uknjiživši četvrtu "trojku" u nizu, domogao se drugog mjesta na tabeli Serije A. Na San Siru je "stradao" Palermo. Kaka je dva puta bio precizan sa bijele tačke, a golgetersku seriju je nastavio Inzagi - 3:0.

Iako je Ređina osvojila bod protiv favorizovanog Juventusa, sve je dalje od opstanka pošto su tri najgore plasirana tima poslije nje, Leće, Bolonja i Torino ostvarili pobjede kod kuće.

Boško Janković je u porazu Đenove u Bolonji učestvovao u prvih 45 minuta, a Aleksandar Kolarov u neuspjehu Lacija kod kuće protiv Atalante 80 minuta.