FRANCUSKA: Bordo ostao u trci za titulu

Bordo je u posljednjoj utakmici 33. kola prvenstva Francuske u dramatičnom meču savladao Ren u gostima (3:2).

FRANCUSKA: Bordo ostao u trci za titulu Izvor: MONDO

Tri boda ekipi Lorana Blana donio je u posljednjim trenucima meča Joan Gurkuf svojim drugim golom na meču. Tako je Bordo ostao u trci za titulu sa Marsejom, koji im "bježi" dva boda.

Kako je susret počeo činilo se da će sva tri boda pripasti domaćoj ekipi, koja je već u prvom napadu preko Danza došla u vođstvo, a u 26. Bordo ostaje sa 10 igrača pošto je defanzivac Planus dobio crveni karton.

U drugom delu za samo osam minuta Gufran i Gurkuf prave preokret i Bordo vodi 2:1. Pravi šok za goste usledio je u 89. minutu kada Sov izjednačuje na 2:2, a tom pogotku čini se najviše su se radovali u Marseju.

Ipak sjajni Gurkuf, koji ove sezonu igra za Bordo kao pozajmljen igrač Milana, već u sledećem napadu postavlja konačnih 3:2 za veliko slavlje gostiju, koji nastavljaju sjajnu seriju pošto su u subotu osvojili Liga kup Francuske savladavši u finalu Van 4:0.