PREMIJER BiH: Borcu se smiješi Evropa?

Derbi 27. kola Premijer lige BiH između Borca i Željezničara, koji je svojevremeno igran i u velikoj Jugoslaviji, pripao je Banjalučanima - 2:0.

PREMIJER BiH: Borcu se smiješi Evropa? Izvor: MONDO

Sarajlije, koje su u Banjaluku došle poslije 700 i kusur dana bez gostujuće pobjede, nadale su se prekidu neugodne tradicije, ali su "crveno-plavi" ipak uspjeli da stignu do bodova, koji ih tri kola prije kraja, ostavljaju u igri za evropske nastupe.

Poslednji put Borac je u Evropi nastupao 1989. godine, ali ga je u prvoj rundi Kupa pobjednika kupova eliminisao ukrajinski Metalist iz Harkova.

Prvi gol na banjalučkom Gradskom stadionu, postigao je Ljubojević u 30. minutu poslije sjajne akcije Puzigaće, koji je na tacni proigrao kapitena, a ovaj je loptu poslao pod prečku – 1:0.

Zbog prigovora, crveni karton dobio je Omerović u 65. minutu, učinivši medveđu uslugu timu sa Grbavice, koji je u Banjaluci imao podršku oko 50-tak navijača sa istaknutim transparentom "Sarajevski mangupi".

Pobjedu Borca ovjerio je Bilbija u 82. minutu.

Fudbaleri Slavije poraženi su u Orašju – 2:1 i skliznuli na treću poziciju zbog pobjede Slobode nad Zvijezdom (1:0).

Orašani su u borbi za goli opstanak brzo poveli golom Mihića, ali je do kraja prvog poluvremena Spalević uspio da izjednači. Ipak, zlata vrijedne bodove domaćinu osigurao je Halilović u 69. minutu.

Nekada standardni prvoligaš bivše Jugoslavije, mostarski Velež sve bliži je ispadanju iz Premijer lige BiH.

"Rođeni" su glatko poraženi u Travniku (3:0), protiv direktnog konkurenta za preseljenje u niži rang, pa će u preostale tri utakmice morati dobro da se potrude ukoliko žele da zadrže prvoligaški status.

"Fenjeraša" Posušje, u Premijer ligi drži samo teorija, pošto je deklasiran u Trebinju od Leotara (3:0), koji polako bježi od opasne zone.

Porazom u Širokom Brijegu (2:1), aktuelni prvak BiH Modriča, još nije prebrinuo sve brige oko opstanka.

Sloboda je na svom Tušnju stigla do minimalnog trijumf nad ekipom iz Gradačca, a jedini pogodak postigao je Mujić u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.