FRANCUSKA: Bordo i Marsej izjednačeni

Bordo je u poslednjem meču 34. kola rutinski odradio posao protiv Sošoa (3:0) i izjednačio se na tabeli sa Marsejom.

FRANCUSKA: Bordo i Marsej izjednačeni  Izvor: MONDO

Tim Lorana Blana je meč riješio već u samom uvodu pošto su do 15 minuta imali prednost 2:0. Najprije je u sedmom minutu mladi dvadesetogodišnji Sertik u tek drugom nastupu postigao prvijenac u dresu Bordoa.

Na 2:0 povećao je sedam minuta kasnije jubilarnim 10. ovosezonskim pogotkom Joan Gurkuf.

Konačnih 3:0 u sudijskoj nadoknadi postavlja Šamak.

Već drugoligaš Avr došao je do tek sedme ovosezonske pobjede i to protiv Nanta (2:1), koji bi im se lako poslije današnjeg poraza mogao sledeće sezone pridružiti u drugligaškom društvu, odnosno vratiti tamo gdje su bili prošle godine.

Avr je do trijumfa došao poslije preokreta, pošto je Nant poveo golom Kamerunca Bekamenga. Do kraja meča Dialo i Marange su zagorčali život osmostrukom šampionu Francuske.

Stefan Babović je u igru ušao u 75. minutu, ali nije uspio pomoći saigračima da naprave preokret, dok Filip Đorđević nije bio u protokolu zbog povrede.

Ren je autogolom defancivca PSŽ-a Sahoa odnio sva tri boda iz Pariza. Srpski napadač Mateja Kežman odigrao je posljednjih pola sata , pošto je zamijenio Ludovika Žilija.