BUNDES: Kačaaar... Bombaaa...

Gojko Kačar čuva nadu Berlinaca da Herta ipak može do titule prvaka Njemačke.

BUNDES: Kačaaar... Bombaaa...  Izvor: MONDO

Projektilom sa 25 metara srpski reprezentativac je izjednačio na 1:1 protiv Hamburgera što je bio i konačan rezultat derbija 30. kola Bundeslige.

Kačar je u 66. minutu primirio loptu, koju mu je spustio drugi Srbin u dresu Herte, Marko Pantelić, i "uhvatio dropku" kakva se rijetko viđa. Golman domaćina Frank Rost jedva je pogledom "uhvatio" šut, ali nije uspio ni da se pomjeri dok se lopta već koprcala u njegovoj mreži.

Prethodno, Hamburger je poveo pogotkom Marsela Jansena, koji je u osmom minutu sjajno reagovao na centaršut sa lijeve strane.

Tako je Herta došla do zasluženog boda u Hamburgu, kojim je stigla na korak od drugoplasiranog Bajerna, a na četiri od lidera Volfsburga. Hamburger za berlinskim timom zaostaje bod.

U drugom nedeljnom meču, Keln je srušio dvije crne serije. Golom Milivoja Novakovića prekinuo je niz od četiri uzastopna prvenstvena poraza, a ujedno je prvi put u 21. veku savladao Verder.

Za "jarčeve" je do 89. minuta igrao Nemanja Vučićević.