Didije Dešamp naslijediće Erika Geretsa na mjestu trenera Olimpik Marseja po završetku sezone u Francuskoj.
Prema pisanju francuske štampe, belgijski trener će bez obzira na eventualnu titulu u šampionatu, prvu za Marsej poslije 20 godina, sigurno da napusti "Velodrom", a ekipu će naredne sezone voditi Dešamp.
Četrdesetogodišnji stručnjak bio je kapiten "trikolora" na Mundijalu u Francuskoj 1998. godine, kada su osvojili titulu, kao i dvije godine kasnije u Holandiji i Belgiji, gdje su Francuzi potvrdili trofej i na Evropskom prvenstvu.
Kao fudbaler giganta sa Azurne obale, Dešamp je osvojio 1993. godine titulu prvaka Evrope.
U trenerskoj karijeri, vodio je Monako s kojim je prije pet godina stigao do finala Lige šampiona, da bi potom ekspresno vratio Juventus u Seriju A, nakon što je "stara dama" bila izbačena u Seriju B zbog skandala s namještanjem utakmica.
Marsej je zajedno sa Bordoom, četiri kola prije kraja, izjednačen na liderskoj poziciji šampionata sa 68 bodova.
(MONDO)