SERIJA A: Ćao, Ređina

Ređina doživjela težak poraz od Sampdorije, dok zahuktali crno-bijeli iz Udina ne posustaju.

SERIJA A: Ćao, Ređina  Izvor: MONDO

Zabilježili su petu uzastopnu pobjedu u prvenstvu. Doduše, igrali su u žutim dresovima, ali je stradao i Lacio, i to na rimskom Olimpiku - 1:3 (0:0).

Nebsko-plavima je to treći "vezani" poraz, ali oni ne haju za to, jer su skoncentrisani na učešće u Kupu u kome ih u finalu očekuje Sampdorija.

Golova na Olimpiku nije bilo do 56. minuta kada je Roki doveo domaćina u vođstvo, a onda je nastao crno-bijeli uragan. Tri pogotka do kraja bila su više nego dovoljna da bodovi otputuju u Udine.

U 87. minutu isključen je igrač Lacija, Broki, a u finišu utakmice na teren je izašao reprezentativac Srbije iz Udinezea, Aleksandar Luković.

Taman se Ređina oporavila poslije 18 utakmica bez pobjede, u posljednja tri kola uknjižila sedam bodova i ulila nadu navijačima da ipak može da ostane u Seriji A, a onda je uslijedilo bolno otrežnjenje.

U Đenovi je pukla petarda, Sampdorija se poigrala sa gostima iz Ređo Kalabrije - 5:0.

Desena je načeo Ređinu već u prvom minutu, a kada je gostujući igrač Valdez isključen u 19. minutu, sve je bilo jasno.

Sampdorija se tako rehabilitovala poslije poraza u gradskom derbiju prošle nedelje (1:3).