BUNDES: Verder oduvao sve snove Hamburgera

"Zeleni" iz Bremena i u prvenstvu kobni za ekipu iz Hamburga - 2:0. Borusija iz Menhenglabaha bolja od Šalkea.

BUNDES: Verder oduvao sve snove Hamburgera Izvor: MONDO

Hamburger je ove sezone "pucao" na tri trofeja, a Verder mu je raspršio sve snove.

Prvo ga je eliminisao iz polufinala Kupa, poslije boljeg izvođenja penala, zatim ga je izbacio i iz polufinala Kupa UEFA, pobjedom u revanšu minulog četvrtka 3:2, a sada ga je ostavio na petom mjestu Bundeslige sa, čini se, nedostižnih pet bodova zaostatka za vodećim ekipama.

Igrači i navijači tima iz Hamburga su u nedelju u Bremenu ostavili i nadu u osvajanje titule, jer ih je Verder savladao u 31. kolu Bundeslige - 2:0 (1:0).

Domaćinu ne znače mnogo osvojeni bodovi, ali Hugo Almeida nije imao milosti. Postigao je oba gola za "zelene", za koje je cio meč odigrao Duško Tošić.

Markus Rozenberg je u 34. minutu prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu gdje je bio neumoljivi strijelac Hugo Almeida - 1:0.

Portugalac je na početku drugog poluvremena povećao na 2:0 pošto mu je asistirao Mesut Ozil, koji je prethodno izbjegao ofsajd zamku.

Borusija iz Menhengladbaha ima čemu da se nada u poslednja tri kola prvenstva poslije minimalnog trijumfa nad Šalkeom.

Roberto Kolauti je u poslednjim trenicima pogodio cilj za pobjedu poslije koje se Borusija izjednačila po broju bodova (27) sa Arminijom i Kotbusom, neposredno iznad "fenjeraša" Karlsruea (23).