BUNDES: Klose ućutkao "Šalke Arenu"

Gol Miroslava Klosea u 14. minutu derbi meča 22. kola Bundeslige, najverovatnije je nokautirao Šalke iz trke za titulu.

BUNDES: Klose ućutkao "Šalke Arenu"  Izvor: MONDO

U Gelzenkirhenu, Bajern je zabeležio zlata vrednu pobedu - 0:1 (0:1), tako da Šalke sada zaostaje deset bodova za vodećim Bajernom.

Pobeda minhenskog tima vrednija je u toliko što je istog dana i njihov prvi pratilac, ekipa Verdera, na svom terenu pobedila Borusiju iz Dortmunda sa 2:0 (1:0).

Oba gola za Verder postigao je Markus Rozenberg, jedan u prvom, jedan u drugom poluvremenu. Tim pogocima Duško Tošić radovao se sa klupe. Levi bek tima iz Bremena nije ulazio u igru, tako da je izostao direktan duel srpskih reprezentativaca na "Vezeru".

Desni bek Borusije Antonio Rukavina igrao je svih 90 minuta, baš kao i Mladen Krstajić u porazu Šalkea od Bajerna.

Razlika izmedju Bajerna i Verdera ostala je ista, četiri boda, a Bajer Leverkuzen i Hamburg SV imaće priliku da im se približe u nedelju.