Fudbaler Borusije iz Menhengladbaha Marko Marin potpisao je ugovor s Verderom iz Bremena, finalistom Kupa UEFA.
Ovu informaciju potvrdio je za banjalučki "Fokus" sam njemački reprezentativac, inače porijeklom iz Gradiške.
"Naravno da sam srećan. Mislim da sam svojim igrama prevazišao sredinu u kojoj sam se iskazao kao fudbaler. Željan sam novih izazova, a siguran sam da Verder kao klub koji ima konstatu u evropskim takmičenjima može da mi pruži tako nešto", rekao je Marin, ali nije želio da otkrije detalje ugovora.
Prema neslužbenim informacijama, brojka se kreće oko sedam miliona evra po sezoni.
Ono što može da raduje sve ljubitelje fudbala u Srpskoj jeste činjenica da je Marko Marin doveden u Verder kao zamjena za fenomenalnog Brazilca Dijega, koji je na pragu potpisivanja ugovora s Juventusom.
Inače, Marko Marin rođen je u Gradišci 13. marta 1989. godine, a njegov fudbalski uspon počinje 2005. godine kada iz Ajntrahta prelazi u Borusiju Menhengladbah, u čijem dresu bilježi 63 nastupa i postiže osam pogodaka.
Što se tiče reprezentacije, Marin se, ipak, na kraju odlučio za "pancere", iako je imao ponudu Srbije, ali i BiH. Fudbalski dragulj sa Kozare do sada je u njemačkom seniorskom dresu odigrao šest utakmicu i postigao jedan pogodak.
(MONDO)