Pobjede Vojvodine i Rada

Vojvodina pobijedila Voždovac, golovima Lazara Veselinovića. Spartak odnio bod sa Karaburme. Rad do pobjede nad Novim Pazarom u 89. minutu.

U prvom kolu proljećnog dijela sezone (16. kolo) prošlog vikenda samo 11 golova, a, izgleda, neće biti ništa bolje ni ovog vikenda.

Na prve četiri utakmice 17. kola Jelen Superlige Srbije, samo četiri gola, od toga dva Vojvodine, tačnije Lazara Veselinovića, dva na Karaburmi i jedan, ali vrijedan Rada na Banjici protiv Novog Pazara.

Lazar Veselinović, nekadašnji napadač kulskog Hajduka, koji je ove zime došao u Vojvodinu, bio je tvorac trijumfa "lala" nad Voždovcem - 2:0.

Veselinović je postigao oba gola, najprije u 6. a potom u 84. minutu iz penala. Na asistenciju Maka Poletanovića, Veselinović je u ranoj fazi meča omogućio svom timu da igra rasterećenije, mada su "zmajevi" u nekoliko situacija priprijetili domaćinu. Međutim, sve dileme oko pobjednika Veselinović je otklonio u finišu meča kada je bio precizan sa 11 metara.

Podjela bodova na Karaburmi, u meču OFK Beograd - Spartak. Oba gola u drugom poluvremenu.

OFK Beograd je poveo golom mladog reprezentativca Aleksandra Čavrića u 68. minutu, ali su "plavi golubovi" izjednačili u 81. minutu golom rezerviste Slobodana Novakovića, koji je volej udarcem sa 20-ak metara savladao nemoćnog golmana "romantičara" Zlatka Zečevića

Bila je to "zlatna izmjena za Spartak, jer je Novaković ušao u igru koji minut prije gola.

Rad je do pobjede nad Novim Pazarom stigao u samom finišu meča. Strijelac je bio Ognjen Ožegović, nekadašnji fudbaler Crvene zvezde (na slici). Izuzetno važan gol i pobjeda "građevinara" u borbi za opstanak.