PLBiH: Debakl Zvijezde na "Pecari"

Široki Brijeg deklasirao Zvijezdu Gradačac sa 6:0 i preuzeo drugu poziciju na tabeli Premijer lige BiH. Minimalac Slavije protiv Travnika.

U nedjelju su odigrane preostale dvije utakmice "prvog proljećnog", odnosno 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, u kojima su domaće trijumfe ostvarili Široki Brijeg i Slavija.

Fudbaleri Širokog Brijega (pre)ozbiljno su shvatili da će ukoliko savladaju gradačačku Zvijezdu dospjeti na drugu poziciju sa istim brojem bodova kao i Zrinjski, ali sa boljom gol-razlikom.

Već u prvih 35 minuta su "torpedovali" goste sa četiri "komada" i riješili utakmicu.

Najprije je na "Pecari" mrežu ekipe iz Gradačca pogodio Goran Zarakić, ali je gol pripisan golmanu gostiju Nikoli Stijakoviću u 15, potom je dva minuta kasnije precizan bio Mirko Marić, da bi u 30. minutu Dino Ćorić povisio na ogromnih 3:0.

Kad su svi pomislili da će Širokobriježani malo stati na loptu, uslijedio je i četvrti gol u mreži Zvijezde, a strijelac je bio Zakarić.

Ništa bitnije nije se mijenjalo ni u drugom poluvremenu, ali su domaći u nastavku postigli "samo" dva gola. Prvo je Mario Ljubić u 60. minutu povisio na 5:0, da bi konačnih 6:0 postavio Brazilac Vagner.

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, D. Džidić, I. Džidić, Barišić, Ćorić, Pehar, Ivanković, Zakarić, Landeka, Marić, Ljubić.

ZVIJEZDA GRADAČAC: Stijaković, Zulić, Karavdić, Adam, Sušić, Radivojević, Buzov, Jugović, Musić, Dijata, Akijoši.

U derbiju začelja, Slavija je u Istočnom Sarajevu dočekala pretposljednji Travnik, koji je uz otpisani Leotar glavni pretendent za ispadanje u niži rang.

Izabranici Slaviše Božičića imali su imperativ pobjede nad "vezirima", ali su Travničani imali bolje šanse u prvom dijelu meča u Istočnom Sarajevu.

Najprije je Mladen Lučić odbranio odličan šut Nevena Laštre, da bi potom golmanu Slavije ispala lopta, ali ga je spasio defanzivac Goran Popović, koji je izbacio iz kaznenog prostora.

U drugom poluvremenu bolju igru domaći su krunisali u 57. minutu i pogotkom Denisa Čomora stigli do tri vrijedna boda.

SLAVIJA: Lučić, Radosavljević, Hodžurda, Popović, Oglečevac, Radovanović, Karić, Prodanović, Čomor, Šabanović, Mitrović.

TRAVNIK: Nurković, Terzić, Nuhić, Ribić, Dudić, Varupa, Hasečić, Laštro, Sadiković, Karić, Zelenbaba.