LIGA KUP: Siti golčinama do trofeja

"Građani" golovima Turea i Nasrija preokrenuli protiv Sanderlenda na 2:1, a onda golom Navasa potvrdili pobjedu za treći trofej Liga kupa.

Fudbaleri Sanderlenda izbacili su ove sezone iz Liga kupa i Čelsi i Mančester junajted, a na dobrom su putu bili da u finalu savladaju još jednog favorita - Mančester siti.

Sve je odlično počelo, ali su na kraju igrači Gustava Pojeta pognutih glava napustili teren.

Crveno-bijeli su poveli već u 10. minutu preko Fabija Borinija i čuvali vođstvo sve do 10. minuta drugog poluvremena.

VIDEO

Tada je publika na Vembliju mogla da vidi prvu od dvije majstorije u režiji igrača u svijetlo plavim dresovima.

Jaja Ture je sa skoro 30 metara "opalio" po lopti i poslao je u godnji ugao gola koji je čuvao Vito Manone. Vezista "građana" odlično je primjetio da se golman Sanderlenda nalazi par koraka ispred gol-linije, što je majstorski iskoristio za izjednačenje.

VIDEO

Samo minut kasnije, u 56, Samir Nasri je natrčao na odbijenu loptu poslije centaršuta Kolarova i iz trka, spoljnim dijelom kopačke, sa 15 metara "zakucao" loptu u mrežu.

VIDEO

Poslije preokreta siti je uspostavio potpunu kontrolu dešavanja na terenu i sačuvao prednost za treći trofej Liga Kupa. Prethodno su se građani radovali ovom peharu 1970. i 1976. godine.

Mogli su gosti u 89. minutu možda i do produžetaka, ali se Stiven Flečer obrukao lošim prijemom lopte na samo par metara od gola.

Uslijedila je kazna u vidu brzog napada "građana" i pogotka Hesusa Navasa za konačnih 3:1.

Sanderlend je tako ostao na svom drugom učešću u finalu Liga kupa, ali bez trofeja. Prethodno su poraženi od Noriča 1985. (0:1).

(MONDO, Foto: Beta/AP/Scott Heppell)