Debakl "vukova" i šokantan finiš "švaba"

Hofenhajm ubjedljiv na svom terenu protiv Štutgarta - 6:2. Ajntraht u Frankfurtu gubio od Štutgarta do 80. minuta, ali pobijedio 2:1.

Posljednji mečevi 23. kola prvenstva Njemačke donijeli su dva uzbudljiva duela.

Hofenhajm je na svom terenu prvi put od kada je bundesligaš postigao šest golova u jednom meču, pošto je ove nedjelje "razbio" Volfsburg 6:2. Ovaj poraz označio je i kraj serije "vukova" koji su prethodno vezali tri pobjede.

U drugom meču večeri, Ajntraht je u Frankfurtu upisao Štutgartu osmi uzastopni poraz u Bundesligi. "Švabe" su vodile od 31. minuta golom Harnika, ali je onda u finišu uslijedio šok za goste.

Prvo je Rosental izjednačio u 80, a onda Mejer donio pobjedu Ajntrahtu golom u 89. minutu.

Anjtraht je ovom pobjedom napravio pomak ka sredini tabele, dok Štutgart čeka naporna borba za opstanak.