SERIJA A: Milan napadao, Juventus pogađao

"Rosoneri" pružili jednu od najboljih partija ove sezone, ali i pored toga doživjeli poraz od lidera - 0:2.

Fudbaleri Milana odigrali su odličnu utakmicu na svom San Siru protiv vodećeg Juventusa ali, ispostavilo se uzalud.

Od početka su napadali, stvarali šanse i diktirali tempo igre, međutim, nisu učinili ono što je u fudbalu najvažnije - nisu postigli gol.

Za razliku od izabranika Klarensa Sedorfa, gosti iz Torina iako su bili u podređenom položaju veći dio utakmice, umjeli su da iskoriste dvije šanse koje su im se ukazale.

Tačnije, jednu šansu, kada je u 44. minutu loše reagovala odbrana Milana i omogućila Fernandu Ljorenteu da zatrese mrežu i jedan trenutak inspiracije, kada je u 68. minutu Karlos Tevez "opalio" po lopti sa oko 20 metara i poslao je pod prečku Abijatijevog gola.

Bio je to trenutak za psihološki krah domaćih fudbalera. Potpuno su pali poslije tog gola, a gosti su znali da spuste tempo i "umrtve" igru.

Tevez je, inače, ovim pogotkom prestigao povrijeđenog Đuzepea Rosija iz Fiorentine i sada je vodeći strijelac Serije A sa 15 pogodaka.

VIDEO

Juventus je ovom pobjedom možda i riješio pitanje šampiona, pošto je Roma u subotu igrala meč bez golova sa Interom i sada razlika između "stare dame" i "vučice" iznosi velikih 11 bodova razlike, iako Roma ima meč manje (protiv Parme).

U ostala dva meča igrana u nedjelju uveče, Napoli je razočarao svoje navijače remijem sa Livornom u gostima (1:1).

Podno Vezuva, ipak, neće puno žaliti pošto je Fiorentina, glavni konkurent u borbi za treće mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, poražena na svom stadionu od Lacija 0:1.

Strijelac jedinog gola u tom meču bio je Lorik Cana već u petom minutu.

Što se tiče utakmice u Livornu, gosti su poveli iz penala u 32. minutu preko Drisa Mertensa, ali je onda Pepe Rejna u 39. nesrećno poslao loptu u svoju mrežu. Spetljao se poslije jednog udarca protivničkog igrača i laktom loptu poslao iza gol-linije.

Ipak, Napoli sa tim jednim osvojenim bodom sada ima sedam više od Fiorentine.

(MONDO, Foto: Beta/AP/Antonio Calanni)