Minijatura Udinezea, poraz Milana

Pogotkom Antonija Di Natalea, "zebre" na svom stadionu savladale "roso-nere" i trijumfovale poslije mjesec dana (1:0).

Iako je Antonio Di Natale u subotu popodne posljednji put igrao protiv Milana, pobedio ga i jedini se upisao u listu strelaca, nepravedno bi bilo pripisati mu najveće zasluge za taj trijumf.

Veteran Udinezea završio je sjajnu akciju svog tima u 67. minutu i postavio konačnih 1:0.

Kratku i brzu kombinaciju započeo je Argentinac Roberto Perejra, koji je "iz prve" dodao loptu Portugalcu Brunu Fernandešu, a on takođe prvim dodirom proigrao Di Natalea...

Kristijan Abijati se uzalud bacio.

Udineze je trijumfom prekinuo niz od čak šest utakmica bez pobjede. Posljednji put je osvojio tri boda 8. februara, protiv Kjeva. Srpski internacionalac Dušan Basta učestvovao je u pobjedi "zebri" tek u posljednjih nekoliko minuta, kada je ušao sa klupe.

Milan se porazom zadržao na 11. poziciji tabele, sa šest bodova manje i utakmicom više od petoplasiranog Intera. Udineze je na 14. poziciji.