Štutgarte, ima li ti spasa?

Posle Hamburgera, još jedan veliki njemački klub bio je primoran na "šok-terapiju" u borbi za opstanak. Kormilo preuzeo Hub Stevens.

Uprava Štutgarta, koji je do subote imao osam vezanih poraza u Bundes ligi, otpustila je trenera Tomasa Šnajdera i angažovala iskusnog Holanđanina Huba Stevensa (60).

Stevens je prošlog vikenda dobio otkaz u grčkom Paoku, ali u Njemačkoj uživa veliki ugled otkako je sa Šalkeom osvojio Kup UEFA 1997. godine, potom i dva nacionalna kupa.

Štutgart i Hamburger sa po 20 bodova iz 24 kola dele 15. i 16. mjesto na tabeli, što znači da su trenutno najozbiljniji kandidati za odlazak u plej-aut na kraju sezone.

U zoni ispadanja nalaze se Frajburg sa 19 (meč manje) i Ajntraht Braunšvajg sa 17 bodova.

Popularne "Švabe" su na kraju jesenjeg dijela sezone poražene u Volfsburgu, da bi u nastavku takmičenja nanizale sedam neuspjeha, od toga četiri na svom stadionu.

Međutim, Štutgart nije igrao toliko loše, naprotiv!

Čak četiri puta u tom periodu ulazio je u posljednjih 10 minuta sa rezultatom 1:1, a zatim primao gol i gubio utakmice - od Majnca, Bajerna i Herte kao domaćin i od Bajera u Leverkuzenu!

Dešavalo se i da do 80. minuta vodi 1:0, pa ostane praznih šaka, kao prije sedam dana u Frankfurtu.

Protiv "fenjeraša" Ajntrahta iz Braunšvajga dugo je vodio 2:1, ali je reprezentativac BiH Ermin Bičakčić izjednačio osam minuta prije kraja...

Predsjednik Bernd Valer i generalni menadžer Fredi Bobić (proslavljeni golgeter ovog kluba) odmah po završetku utakmice su morali da "polože račune" gnjevnim navijačima, a kako to obično biva, ceh je dan kasnije platio trener.

Prvu šansu da zaustavi loš niz, ekipa će pod Stevensovim vođstvom imati iduće subote, protiv Verdera u Bremenu.

(MONDO, Foto: Guliver/Getty Images/Alex Grimm)