Šta li je Mihajlović rekao u poluvremenu

Sampdorija poslije prvog dijela utakmice sa Livornom u Đenovi gubila 0:2, a onda u drugom preokrenula na 4:2!

U sjenci dva derbija odigrani su ostali nedeljni mečevi 27. kola Serije A.

Mnogo veća pažnja javnosti usmjerena je na duele Juventus - Fiorentina i Napoli - Roma (20.45) nego na ostale utakmice, ali uzbuđenja nisu izostala.

Najzanimljivije bilo je u Đenovi, gdje je Livorno poslije 45 minuta igre imao iznenađujućih 2:0 protiv Sampdorije, ali je ekipa Siniše Mihajlovića u drugom poluvremenu zaigrala mnogo bolje i preokrenula na 4:2.

Ne znamo šta je doskorašnji selektor Srbije rekao svojim igračima u pauzi, ali je šteta što nije tako uspijevao da motiviše "orlove" u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Brazilu narednog ljeta, koje će naši fudbaleri pratiti putem TV prenosa.

Veliku ulogu odigrale su i dvije izmjene, odnosno ulasci Nenada Krstičića i Mikelea Fornasijera u 46. minutu.

Samo tri minuta na terenu bili su dovoljni Krstičiću da postigne pogodak! Poslije akcije koju je sam započeo natrčao je na odbijenu loptu i poslao je u mrežu za povratak samopouzdanja u redove domaćeg tima.

Ubrzo je stiglo i izjednačenje, kada je Federiko Ćećerini nespretno reagovao i savladao svog golmana.

I za treći gol domaćeg tima zaslužni su zapravo gostujući igrači, pošto je lopta poslije snažnog udarca Stefana Okake pogodila u leđa rezervistu Andreu Kodu i prevarila golmana Bardija.

Konačnih 4:2 postavio je Manolo Gabiadini iz kontranapada 15 minuta prije kraja.