FA KUP: "Građani" nemaju rješenje za Vigan

Posle poraza u finalu FA kupa prošle sezone, Mančester siti ovaj put poražen od istog rivala u četvrtfinalu!

Fudbaleri Vigana nastavljaju da brane trofej najstarijeg svjetskog takmičenja u fudbalu.

Prošle sezone u meču za pehar FA kupa šokirali su favorizovani Mančester siti i slavili 1:0, golom Bena Votsona u nadoknadi, a ove nedelje su možda nanijeli još bolniji poraz "građanima".

Svi na "Etihadu" očekivali su revanš igrača u svetlo plavim dresovima, ali to se nije dogodilo.

Borbeni gosti pobijedili su 2:1, golovima Đordija Gomeza iz penala u 27. minutu i Džejmsa Perča u 47.

Poslije trostruke izmjene u 53. minutu, kada su u igru ušli Džeko, Milner i David Silva, a izašli Negredo, Navas i Ture, Siti je zaigrao mnogo ofanzivnije, zaređao sa napadima, ali je pogodio samo Samir Nasri u 68. minutu. Nije to bilo dovoljno!

Branilac trofeja će u polufinalu igrati protiv Arsenala, dok drugi par čine Hal i Šefild junajted.

Tobdžije su u subotu eliminisale Everton, Hal je u nedelju bio bolji od Sanderlenda 3:0, a Šefild junajted od Čarltona 2:0.

(MONDO:Foto: Beta/AP/Jon Super)