Dorćol "tvrd orah" za rezerviste Zvezde

Srpskoligaš u ponedeljak testirao fudbalere crveno-bijelih sa malom minutažom. Zvezda pobijedila 1:0.

Trener Crvene zvezde Slaviša Stojanović nije u ponedeljak popodne sakupio mnogo pozitivnih utisaka na utakmici igrača koji se bore za mjesto u timu.

Na pomoćnom igralištu stadiona u Ljutice Bogdana gostovao je Dorćol i bio ravnopravan rival domaćinu u većem dijelu utakmice. Pobjednik meča odlučen je golom Vukana Savićevića u 36. minutu, iz penala koji je iznudio Luka Milunović, poslije prodora po lijevoj strani.

Najpozitivniji utisak na stručni štab i oko 50 gledalaca ostavio je omladinac Vukašin Jovanović, defanzivac koji je nagovijestio da bi crveno-bijeli mogli da sledeće sezone ozbiljno računaju sa njim.

Za domaće su nastupili:

POČETNI SASTAV: Rajković - Nenadić, Vukašin Jovanović, Saša Cilinšek, Aruho - Kovačević, Savićević, Milunović, Onjilo - Kasalica, Rakić.

REZERVE: Filip Manojlović, Nenad Cvetković, Željko Žerađanin, Milan Marčić, Dušan Živković.

Peruanac Migel Arauho zaigrao je na poziciji desnog beka, pošto postoji velika mogućnost da u subotu na tom mjestu odmijeni suspendovanog Marka Petkovića. Latinoamerikanac bi tako "ni kriv, ni dužan" bio uvršten u startnu postavu nakon zime koju je proveo daleko od prvog tima.

Podsjetimo da propustom kluba nije dobio vizu za boravak ekipe na prvoj fazi priprema u Sloveniji, dok na drugu nije otputovao odlukom trenera.

Protiv gostiju sa igrališta podno Kalemegdana igrao je i Saša Cilinšek, koji je ove zime stigao u Zvezdu, ali takođe propustom kluba nije llicenciran.

Gosti su u finišu mogli i da izjednače, ali je Predrag Rajković dva puta odlično intervenisao.

Zvezda je u drugom poluvremenu imala dve odlične šanse. Golman Kerić je najprije odbranio šut Đorđa Rakića poslije "lažnjaka", dok je omladinac Željko Žerađanin u finišu propustio priliku u situaciji "jedan na jedan".

Paralelno sa utakmicom, na drugom pomoćnom igralištu "Marakane" prvotimci Crvene zvezde odradili su lakši trening.
(Jovan Terzić:Foto:MN Press)