FRANCUSKA: Bordo zadao domaći Marseju

Bordo je pobjedom nad Le Manom (3:2) bar do nedjelje preuzeo od Marseja lidersku poziciju na tabeli francuskog šampionata.

FRANCUSKA: Bordo zadao domaći Marseju Izvor: MONDO

Izabranici Erika Geretsa tako su dobili domaći zadatak, da u nedjelju savladaju nikoga drugog do aktuelnog šampiona Lion, ukoliko žele da u posljednja dva kola šampionske trke uđu izjednačeni sa "žirondincima".

Neće to biti nimalo lak zadatak jer je Lion porazom PSŽ-a od Oksera (1:2) u subotu naveče dobio priliku da trijumfom nad Marsejom pobjegne “svecima” u trci za treće mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Da će Parižani još jednom zakazati u odsudnom trenutku i to na Parku Prinčeva bilo je jasno već nakon prvog dijela igre. Kamara je u 40. minutu šokirao domaće navijače zatresavši sopstvenu mrežu, a pet minuta kasnije Poljak Jelen povisio je na 2:0 svojim trinaestim golom sezone.

Ekipa Pola Le Guena za koju je svih 90 minuta igrao Mateja Kežman, do kraja meča uspjela je tek da natjera defanzivca gostiju Minjoa da autogolom ublaži poraz.

Bordo je do pobjede nad Le Manom došao mnogo teže nego što se očekivalo.
Izabranici Lorana Blana mučili su se na svom stadionu, jer je Le Man dolazio do 0:1 i 2:2 golovima nekadašnjeg "čuda od djeteta", Entonija Le Talea. Ipak, uspjeli su da dođu do vrijednog trijumfa i prebace pritisak na Marsej.

Grenobl i Nansi odigrali su meč bez golova, ali pošto su čuli ostale rezultate, slavili su i jedni i drugi. Ovaj remi bio im je dovoljan da obezbijede još jednu sezonu u eliti.

Kaen je zahvaljujući dvostrukom strijelcu, Stivu Savidanu, savladao Sošo i gurnuo ga u zonu ispadanja.

Ipak, još nije poznato ko će osim Avra u drugu ligu, odakle se nakon jedne godine vraća Lans. Ekipa Dejana Milovanovića, Nenada Kovačevića i Dalibora Veselinovića obezbijedila je plasman u prvu ligu, iako su do kraja sezone preostala još dva kola.