PRIMERA: Real izgubio - Barsa šampion!

Poslije Kupa kralja u srijedu, Barselona je u subotu osvojila i titulu prvaka Španije i time kompletirala "duplu krunu".

PRIMERA: Real izgubio - Barsa šampion! Izvor: MONDO

Fudbaleri Viljareala su pokazali da su korektni momci. Prošle nedjelje su na Nou Kampu pokvarili žurku za 90.000 navijača Barse - i to golom u 92. minutu - a sada su na gotovo istovjetan način "utjerali" Kataloncima trofej u vitrine.

Viljareal je na El Madrigalu savladao Real Madrid rezultatom 3:2, golom Đoana Kapdevile u 90. minutu, i to poslije katastrofalne greške golmana Ikera Kasiljasa.

Samo dva minuta ranije je Gonzalo Iguain iz očiglednog ofsajda izjednačio na 2:2 i dao "kraljevima" tračak nade u odbranu titule.

Ovako, Barselonino gostovanje na Balearskim ostrvima pretvoreno je u izlet, a nedjeljni okršaj sa Majorkom u formalnost.

Dva kola prije kraja, Barsa će čak i u slučaju poraza imati osam bodova više od najljućeg rivala. Poslije dve godine vladavine Madriđana, Katalonci su ponovo "krem" španske Primere.