• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

PRIMERA: Spas od Žige

Golom Nikole Žigića u 85. minutu, Rasing Santander potpuno je preokrenuo meč sa Valjadolidom i osvojio tri boda za spas - 3:2.

Golom Nikole Žigića u 85. minutu, tim sa "El Sardinera" potpuno je preokrenuo meč sa Valjadolidom i osvojio tri boda za spas - 3:2 (1:2).

Valjadolid je u drugo poluvrijeme ušao sa golom prednosti, ali od trenutka kada je Bea isključen u 48. minutu, prilazi golu gostiju bili su znatno prohodniji i to je Rasing iskoristio. Da nije, ne bi mirno spavali njegovi fudbaleri naredne nedelje...

Ovako, sa 12. golom Žigića, na 18 utakmica od kako je u januaru stigao iz Valensije na pozajmicu, Rasing ima 42 boda, pet više od Sportinga, koji je prvi ispod crte u La Ligi.

Jednako vrijedne bodove osvojio je i Betis na svom terenu protiv Almerije. I zeleno-bijelima iz Sevilje posao je bio olakšan, jer su gosti još od 20. minuta igrali bez isključenog Čika.

Espanjol će po svemu sudeći i naredne sezone igrati u Primeri, jer je pravo iz očaja stigao u bezbjedne vode. Šestom pobjedom u poslednjih osam kola, uz remi i poraz, "Španci" iz Barselone odmakli su timovima sa začelja, ali i dalje nisu spašeni.

Gol vrijedan tri boda protiv Atletik Bilbaoa, postigao je napadač Espanjola i povremeni reprezentativac Španije Luis Garsija u 69. minutu.

U derbiju začelja, Numansija je golom Barkera sa bijele tačke u 88. minutu, 60 sekundi poslije isključenja Lamasa iz Rekreativa, došla do tri boda i prepustila gostima začelje, ali i jedni i drugi moraće mnogo znanja i sreće da imaju u poslednjih 180 minuta da bi izbjegli put u Sekundu.

Da se danas završi prvenstvo, tamo bi išao i Sporting iz Hihona, ali su crveno-bijeli u nedelju završili veliki dio posla sa tri osvojena boda protiv Malage na svom terenu (2:1). Oni imaju isti broj bodova kao i Osasuna, prvi tim iznad crte, ali će tim iz Pamplone u poslednja dva kola gostovati Barseloni i dočekati Real Madrid.

Na drugoj strani, Sporting u narednom kolu gostuje Valjadolidu, pa dočekuje Rekreativo, tako da ima veće šanse da osvoji bod, dva, tri, četiri... Koliko bude potrebno za opstanak.

Barselona je sa duplom krunom u Španiji dopustila sebi da deset dana prije finala Lige šampiona protiv Mančester junajteda u Rimu doživi poraz od Majorke na Balearima.

Eto je doveo šampiona u vođstvo još u desetom minutu, potom imao još nekoliko sjajnih prilika, prije nego što je Majorka preokrenula rezultat u svoju korist za pet minuta, od 73. do 78. minuta.

I tada, Kamerunac je mogao ponovo da se upiše u strijelce, u 89. minutu pogodio je stativu iz igre, a u prvom minutu nadoknade sa bijele tačke, tako da je ostalo 2:1 za četvrti poraz Katalonaca u La Ligi.

REZULTATI 36. KOLA:

Betis - Almerija 2:0 (1:0)
/Gonzales 6, Arzu 65/

Espanjol - Atletik Bilbao 1:0 (0:0)
/Garsija pen 69/

Numansija - Rekreativo 1:0 (0:0)
/Barkero pen 88/

Rasing - Valjadolid 3:2 (1:2)
/Serano 4, Pereira 60, Žigić 85 - Viktor 13, Goitom 20/

Sporting - Malaga 2:1 (1:0)
/Đerar 24, Helder autogol 53 - Veliton 38/

Majorka - Barselona 2:1 (0:1)
/Arango 73, Santana 78 - Eto 10/

Atletiko Madrid - Valensija (21.00)

U subotu:

Deportivo - Hetafe 1:1 (0:1)
/Riki 86 - Soldado 46/

Osasuna - Sevilja 0:0

Viljareal - Real Madrid 3:2 (1:0)
/Pires 17, Kani 62, Kapdevila 90 - Van der Vart 46, Iguain 88/

TABELA: Barselona 86, Real 78, Sevilja 64, Valensija (-1) 59, Viljareal 59, Atletiko M. (-1) 58, Deportivo 57, Malaga 54, Majorka 48, Almerija 46, Atletik B. 44, Rasing 42, Valjadolid 42, Espanjol 41, Betis 40, Hetafe 38, Osasuna 37, Sporting 37, Numansija 35, Rekreativo 33.

(N. J. - MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC